גיבוי Office 365

גיבוי Office 365מערכת Microsoft Office 365 היא חבילת היישומים העסקיים הנפוצה בעולם. ניתן לעבוד עם Office 365  בצורה מקוונת, לשתף קבצים וגיליונות עבודה וכן, לעבוד מהבית או מכל מכשיר נייד. זהו באמת הענן העסקי המושלם. אך מהי מדיניות הגיבוי והשחזור של אופיס 365 ומהי מדיניות שמירת המסמכים ב- Office 365?

חשוב לדעת ש-Office 365  מאפשר יכולות פנימיות מסוימות המתאימות להגנה על נתונים. תכנית Microsoft Online Services מספקת SLA טוב ונותנת ערבות לזמינות המערכת ב-99.9% מהזמן. אמנם  אופיס 365 מביא את כוחו של Microsoft Office לענן, אך באותה נשימה הוא גם מכניס גורם של סיכון בלתי רצוי. מה שחסר ב-Office 365  הוא תהליך יומי של גיבוי והעברה לארכיון, הדרוש לארגון על מנת לשחזר נתונים לאחר שהוסרו ידנית או אוטומטית מסל המחזור. כאשר מוסיפים את הפוטנציאל של פעילות זדונית או השחתת נתונים הנגרמת מצד ג', עולה כי נתוני Office 365 עלולים ללכת לאיבוד, ללא סיכוי להחזרתם!

Office 365 מציע הגנה מפני תקריות העלולות להתרחש במרכזי הנתונים של מיקרוסופט, אך הוא אינו חסין מפני מתקריות כגון:

  • משתמש מוחק קובץ Office 365 בטעות ולאחר מכן סוגר את היישום.
  • עובד ממורמר משמיד בכוונה מידע מסוים שהיה קריטי עבור הארגון.
  • גורם כלשהו מצליח להיכנס ללא הרשאה לנתוני הארגון ומוחק קבצים קריטיים.
  • סנכרון בטעות של מידע מהטלפון הסלולרי של משתמש בארגון עם המערכת הגורם לשיבוש כל המידע הנמצא, לדוגמא, באנשי קשר או יומנים.
  • מנהל מערכת מוחק בטעות משתמש או עובד שעזב.
  • מקרה שבו הארגון צריך לבדוק כיצד נראתה תיבה של עובד בתאריך מסוים.
  • מקרים רבים אחרים שההגנה הבסיסית שחברת Microsoft מספקת, אינה עונה על צרכי הארגון.
ארגונים מאמצים את Office 365 בזכות פשטות התפעול והחיסכון הכספי. אולם, העובדה שארגון אינו מנהל את התשתית של אופיס 365, אין בה כדי להפחית מהאחריות המלאה שלו למידע השמור במערכת. בהתאם לענף התעשייה של הארגון, עשויות לחול דרישות לגבי שמירת דואר אלקטרוני  בהן הארגון חייב לעמוד ללא קשר למקום האחסון של הדואר האלקטרוני שלו. אי ציות לדרישות אלו עלול להוביל לקנסות גבוהים ואף גרוע מכך – לאבדן מידע. כאמור, Office 365  מספק יכולות בסיסיות של שחזור נתונים והעברה לארכיון, אך רמת הגנה בסיסית זו אינה מספיקה על מנת לעמוד בחובות ההגנה על מידע המוטלות על ארגונים.

גיבוי Office 365 של חברת 010

במענה לצורך של גיבוי Office 365, גיבוי ענן של חברת Asigra, שהיא פלטפורמה ארגונית מקיפה להגנת מידע המיועדת לספקי שירות המציעים שירותי גיבוי ושחזור בענן, כוללת תמיכה מקיפה בשירותי Office 365 כמו Exchange Online, SharePoint Online, ו-OneDrive. השימוש בגיבוי ענן מבוסס על פתרון של חברת Asigra להגנת כל המידע בארגון, כולל Office 365, מאפשר לארגונים אמצעי להתאים את רמת ההגנה ועלותה לערכו של המידע המוגן.

גיבוי אופיס 365 בחברת 010 מאפשר לארגון לקבוע תזמונים פשוטים היוצרים עותקי גיבוי של נתוני הארגון לנקודה מוגדרת בזמן בשירותי מפתח של Office 365. הגיבוי הינו Agentless – ללא התקנת תוכנה ביחידות הקצה. הצפנת AES 256 אצלנו ובזמן המעבר אלינו. הגדרת כללי הגיבוי של Office 365 מתבצעת בגמישות מלאה על מנת לענות על דרישות הארגון, כגון יישום מרווחי גיבוי בנקודות זמן שונות ותקופות השימור. הגדרת רמות הגנה שונות ניתנת ליישום עבור קבוצות שונות של משתמשי Office 365 באמצעות גיבוי מותאם אישית. גיבוי Office 365 של חברת 010 מאפשר לכם להגדיר יעדי זמן התאוששות או יעדי נקודת התאוששות המתאימים לצרכי הארגון.