FileFlex - שיתוף קבצים מאובטח

FileFlex שיתוף קבצים מאובטח

FileFlex - פתרון גישה מרחוק, Streaming ושיתוף מידע באחסון הארגוני.

פתרון היברידי מאובטח מבית 010 המספק לארגון ולמשתפי המידע שלו אבטחת מידע ופרטיות כשירות peer-to-peer, ממש מהמקום בו מאוחסן המידע. 

FileFlex שונה מעננים ציבוריים כמו Dropbox, Google Drive ו- OneDrive בכך שהוא מאפשר שיתוף קבצים בין גורמים בתוך הארגון ומחוצה לו מבלי צורך להוציא את המידע לענן. למעשה, FileFlex מאפשר גישה מרחוק הישר למקום בו מאוחסנים הקבצים - בין אם זה מהטלפון החכם, הטאבלט או המחשב - ולשתף ולהזרים מידע באופן מאובטח מאחורי חומת אש ותחת שליטה מלאה שלכם. אין סינכרון, אין כפילות ואין מעורבות של צד שלישי בתהליך. המידע נשאר במרחב הארגוני ובכך מעניק לכם גם הזדמנות  למנף את תשתית האחסון  הקיימת בארגונכם, ליצירת ענן וירטואלי פרטי.

היתרונות בטכנולוגיית שיתוף הקבצים של FileFlex:

גישה מרחוק לכל קבצי המקור, ללא צורך בגורם שלישי והישר מהמקום בו הם מאוחסנים.

מיקום קבצים על כל התקן אחסון - שרת, NAS, מחשב או ענן, ללא כל צורך בענן פרטי או ציבורי או  צורך בהעתקת קבצים לספק צד שלישי על מנת לשתף אותם.

DashBoard ידידותי מאפשר למשתמשי הארגון לגשת מרחוק, לשתף קבצים ולהזרים תכנים (streaming) - מבלי להעביר את המידע ממקום למקום.

החדשנות וההבדל בין FileFlex לבין שירותי שיתוף קבצים אחרים:

פתרונות EFSS - Enterprise File Sync and Share מסורתיים כרוכים בהעלאה ובסנכרון קבצים לצד שלישי או בהעלאה וסנכרון לאחסון בענן פרטי. פעולות אלו כרוכות במגוון בעיות אבטחה ומגבלות ניהול כגון:

  • נתונים מקוטעים בין שירותי אחסון ומכשירים שונים: המידע עלול להתפרס על מקומות גאוגרפיים שונים, על מספר רב של שרתי  והתקני אחסון, על שולחנות עבודה רבים ואף על שכפול של חלקים מהמידע  בשירותי ענן ציבוריים ופרטיים מרובים.
  • לא ניתן לשתף את כל המידע שלהם: בגלל מגבלות נפח בפתרונות אלו, העובדים מוגבלים ביכולת שלהם לסנכרן ולהנגיש מידע ונאלצים להיות סלקטיביים במה שהם יכולים לשתף.
  • סיכוני פרטיות ואבטחה מובנים: אפילו שירות שיתוף קבצים מתוחכם ביותר כמו Dropbox כבר נפרץ, כונן Google, OneDrive ואמזון נפגעו כולם מהפסקות שירו ואין באפשרותכם לדעת אם הנתונים נבדקים על ידי צד שלישי, שכן הוא כפוף לגישה משפטית על ידי סוכנויות ממשלתיות ללא הסכמת הלקוח או ידיעתו.
  • תשתית חדשה יקרה: הפתרונות המסורתיים דורשים רמה גבוהה של אינטגרציה טכנית, התמחות IT מורכבת ולעיתים גם צורך בהכשרת משתמשים. כמו כן, מצב זה אינו מאפשר את מינוף תשתית האחסון הקיימת לטובת אחסון המידע הארגוני בצורה מובטחת ומוגנת.

ב- FileFlex  תמצאו מענה ייחודי לבעיות שלא ניתן לפתור באמצעות פתרונות אחרים בשוק:

  • FileFlex מטפל בבעיות של פיצול וסנכרון - טכנולוגיית שיתוף המידע שלו הופכת את כל הנתונים לנגישים במקום שבו הם מאוחסנים. אין צורך לשכפל, להזיז ו/או לסנכרן למיקום משני.
  • FileFlex מטפל בבעיות של פרטיות ואבטחה - כל המידע יכול להיכלל בתשתית שבבעלות החברה, באתרי החברה, מאחורי חומת אש ועם יומן פעילות של זרימת נתונים בתוך היישום. השיתוף מוגבל לאנשי קשר מורשים בלבד. אין העלאה לצדדים שלישיים וכל הנתונים שבתוך היישום, מוצפנים ברמת ההגנה הגבוהה ביותר המקובלת בגופים פיננסיים, רפואיים, גופי ממשלה ואחרים - אשר נדרשים  להגן ולאבטח עסקאות ברשת.
  • FileFlex מסייע לחסכון ארגוני - ממנף את ההוצאות הקיימות ואינו דורש השקעה בתשתית אחסון נוספת, כגון ענן פרטי יקר, או פתרונות ענן וירטואליים אחרים.

FileFlex אידיאלי עבור ארגונים אשר מתייחסים בחומרה לשיקולי אבטחה ופרטיות, למגבלות טכניות של שימוש ב- FTP או בשירותי ענן ציבוריים ופרטיים  שרואים בשמירה על המידע תחת שליטה תאגידית - הנחת היסוד.  גם במקרים בהם משאבי ה-IT ותקציבי הארגון מוגבלים, יעדיפו ארגונים שאינם רוצים להתפשר על רמת האבטחה שלהם את FileFlex מאחר והחיבור של התוכנה למערכת האחסון הארגונית  שומר על הקבצים במיקומי המקור שלהם ומאחורי ה- Firewall הארגוני.

המשמעות היא שהמידע נשאר בשליטה מלאה של הארגון ותחת ניהול של צוות ה- IT. כמובן שניתן להכיל בקלות רבה יותר את מדיניות אבטחת המידע וההגנה על הפרטיות של הארגון (מבלי לדאוג לפריצות, פגיעה בשירות, ניהול ומעקב אחרי גישה לנתונים), כאשר המידע מאוחסן ומתוחזק על ידי הארגון ולא על-ידי צד שלישי.

 ל- FileFlex שתי גרסאות המותאמות ללקוח ע"פ גודל וצרכי הארגון:

FileFlex ליחידים ולעסקים קטנים - עם FileFlex, המשתמש שולט בחשבון שלו ויכול לשתף מוסיקה, סרטים, קבצים ומסמכים עם חברים, לקוחות או עמיתים לעבודה ולאפשר להם גישה מרחוק אל מיקומי המקור.

FileFlex Enterprise לארגונים - עם FileFlex Enterprise חשבונות המשתמשים מנוהלים על ידי ה- IT אשר קובע איזה משתמש בתוך הארגון מוקצה לאיזו מחלקה, לאילו מאגרי מידע יכול המשתמש לגשת ומהן ההרשאות שיש לו לשיתוף קבצים. FileFlex Enterprise מאפשר למנהל המערכת מעקב אחר פעילות החברה ופעילות המשתמשים ומספק להם כלי שיתוף המאפשרים הורדה ועריכת קבצים ע"י כל משתמש מורשה. בסופו של יום, הדבר מתורגם לשליטה טובה יותר במידע הארגוני, יציבות וסיכון נמוך יותר לאבטחת המידע.