FileFlex - שיתוף קבצים מאובטח

FileFlex שיתוף קבצים מאובטחFileFlex - פתרון גישה מרחוק, סטרימינג וניהול מאה אחוזים של המידע באחסון הארגוני. פתרון היברידי מאובטח זה מבית 010 מספק לארגון ולמשתפי המידע בו אבטחת מידע ופרטיות כשירות peer-to-peer, ממש במקום בו מאוחסן המידע.

FileFlex שיתוף קבצים שונה מעננים ציבוריים כמו Dropbox, Google Drive ו- OneDrive באמצעות טכנולוגיית וירטואליזציה לגישה קניינית לקבצים. וירטואליזציה של גישה לקבצים מאפשרת גישה מרחוק לקבצים, ממקומות המקור שלהם. המיקום של הקובץ יכול להיות על כל התקן אחסון - שרת, NAS, מחשב או ענן, כך שאין כל צורך בענן פרטי אט ציבורי ואין צורך להעתיק קבצים לספק צד שלישי כלשהו על מנת לשתף אותם. דשבורד ידידותי מאפשר למשתפי הקבצים בארגון לגשת מרחוק, לשתף קבצים, להזרים תכנים (סטרימינג) - מבלי להעביר את המידע ממקום למקום!

למעשה, FileFlex מאפשר לכם לגשת מרחוק לכל הקבצים ולכל המידע הארגוני שלכם ישירות מהמקום בו הם מאוחסנים, מהטלפון החכם, מהטאבלט או מהמחשב, לשתף ולהזרים מידע מאחורי חומת אש ותחת שליטה מלאה שלכם. אין סינכרון, אין כפילות ואין כל צד שלישי המעורב בתהליך. המידע נשאר במרחב הארגוני, כך שזוהי ההזדמנות שלכם למנף את תשתית אחסון המידע הקיימת בארגונכם לענן וירטואלי פרטי.

החדשנות וההבדל בין FileFlex לשירותים אחרים של שיתוף קבצים

פתרונות EFSS - Enterprise File Sync and Share מסורתיים כרוכים בהעלאה ובסנכרון קבצים לצד שלישי או בהעלאה וסנכרון לאחסון בענן פרטי. פתרונות מסורתיים אלו כוללים את הבעיות וההגבלות הבאות:
  • נתונים מקוטעים בין שירותי אחסון ומכשירים שונים: המידע יכול להתפרס על מספר מקומות גאוגרפיים, על שרתי אחסון והתקני אחסון מרובים, שולחנות עבודה מרובים וכן, חלקים מהמידע יכולים להיות משוכפלים על שירותי ענן ציבוריים ופרטיים מרובים.
  • נתונים מסוימים יכולים להיות מסונכרנים אבל לא כולם: העובדים נאלצים להיות סלקטיביים במה שסונכרן ונגיש, המשתמשים צריכים ליצור ולהשתמש בתיקיות סינכרון, קל לדחוף את גבולות האחסון סינכרון וקל להתעלם ולא לסנכרן חומר חשוב.
  • סיכוני פרטיות ואבטחה מובנים: אפילו שירות שיתוף קבצים מתוחכם ביותר כמו Dropbox כבר נפרץ, כונן Google, OneDrive ואמזון נפגעו כולם מפסקות שירות. בלתי אפשרי לדעת אם הנתונים נבדקים על ידי צדדים שלישיים, שכן הוא כפוף לגישה משפטית על ידי סוכנויות ממשלתיות ללא הסכמת הלקוח או הידע שלו.
  • תשתית חדשה יקרה: מרכז נתונים, שרתים, אחסון, רוחב פס - דורשים רמה גבוהה של אינטגרציה טכנית, דורשים התמחות IT וייתכן שיהיה צורך בהכשרת משתמשים. כמו כן, מצב זה אינו ממנף תשתית אחסון קיימת.
FileFlex נותן מענה לבעיות שלא ניתן לפתור על ידי פתרונות מסורתיים:
  • FileFlex מטפל בבעיות של פיצול וסנכרון, משום שטכנולוגיית הווירטואליזציה שלו הופכת את כל הנתונים לנגישים במקום שבו הם מאוחסנים. אין צורך לשכפל, להזיז ו/או לסנכרן למיקום משני.
  • FileFlex מטפל בבעיות של פרטיות ואבטחה, מכיוון שכל המידע יכול להיכלל בתשתית בבעלות החברה, על נקודת המוצא, מאחורי חומת אש ועם יומן פעילות של זרימת נתונים בתוך היישום. השיתוף מוגבל לאנשי קשר מורשים בלבד. אין העלאה לצדדים שלישיים וכל הנתונים בתוך היישום הינם מוצפנים. למשתמשים יש גישה ישירה ומוצפנת ברמה גבוהה לקבצים וזוהי הצפנה ברמה גבוהה ובאותה רמה של הגנה המוצעת על ידי גופים פיננסיים, רפואיים, גופי ממשלה וחוק ואחרים, אשר נועדו להגן ולאבטח עסקאות ברשת.
  • FileFlex מטפל בסוגיות של הוצאה, שכן הוא ממנף את ההוצאות הקיימות ואינו דורש השקעה בתשתית אחסון נוספת, או השקעה בענן פרטי יקר, או פתרונות ענן וירטואליים פרטיים - כך שההוצאה מתומחרת באופן מתון.
FileFlex אידיאלי עבור ארגונים. ארגונים אשר מתייחסים בחומרה לשיקולי אבטחה ופרטיות, למגבלות טכניות של שימוש ב- FTP או שירותי ענן ציבוריים / פרטיים - מקיימים לרוב הנחת יסוד לפיה על הארגון לשמור על המידע שלו כפרטי ו/או תחת שליטה תאגידית. גם בהיעדר מומחיות טכנולוגית בארגון, משאבי IT מוגבלים, או תקציב מוגבל - ארגונים אשר לא יבחרו בפשרה, יעדיפו את FileFlex. מאחר ו- FileFlex מחובר למערכת האחסון הקיימת בארגון, הקבצים נשארים במיקומי המקור שלהם על מערכת האחסון, מאחורי ה- Fire Wall הארגוני. המשמעות היא שהמידע נשאר בשליטה מלאה של הארגון, או במקרה של לקוחות עסקיים, תחת המטריה והניהול של התשתיות שבבעלות הארגטו, מאחורי חומת האש ותחת שליטה של צוות ה- IT. ניתן להכיל יותר בקלות את מדיניות אבטחת המידע וההגנה על הפרטיות של הארגון מבלי לדאוג לפריצות, פגיעה בשירות, ניהול ומעקב אחרי גישה לנתונים כאשר המידע מאוחסן ומתוחזק על ידי הארגון ולא על-ידי צדדים שלישיים.

שתי גירסאות FileFlex :FileFlex ו- FileFlex Enterprise .FileFlex Enterprise מיועד ליחידים ולעסקים קטנים. עם FileFlex, המשתמש הוא בשליטה על חשבון FileFlex שלו. לדוגמה, ייתכן שירצה לשתף את אוסף המוסיקה, הסרטים, הסרטונים, הקבצים והמסמכים שלו עם חברים או עמיתים לעבודה, ולהניח להם לגשת לקבצים אלה מרחוק ממיקומי המקור שלהם.

FileFlex Enterprise, לעומת זאת, מיועד לארגונים. עם FileFlex Enterprise ה- IT מנהל את חשבונות המשתמשים. באמצעות FileFlex Enterprise, מנהל המערכת קובע איזה משתמש בתוך הארגון, מוקצה לאיזו מחלקה, לאילו מאגרי מידע מאוחסנים יכול המשתמש לגשת ומהן ההרשאות שיש לו לשיתוף קבצים. FileFlex Enterprise מאפשר למנהל המערכת לבדוק את פעילות החברה ואת פעילות המשתמש ולספק למשתמשים את היכולת לשתף פעולה זה עם זה באמצעות כלי שיתוף המאפשרים לא רק שיתוף קבצים, אלא גם אפשרות לתת למשתמש האחר שאיתו המידע משותף, להוריד קבצים ולערוך אותם. בסופו של יום, הדבר מתורגם לשליטה טובה יותר במידע הארגוני, יציבות וסיכון נמוך יותר לאבטחת המידע.