האקרים מצליחים לגנוב את פרטי הקשר של שוטרי קנטון ברן בשוויץ

שמות מלאים ומספרי טלפון של כל 2,800 עובדי משטרת קנטון ברן נגנבו על ידי האקרים. המרכז הלאומי לאבטחת סייבר (NCSC) הודיע למשטרת קנטון ברן ב- 21 ביולי על פגיעות אבטחה שלא הייתה ידועה בעבר באפליקציית MobileIron המותקנת בסמארטפונים של עובדי המשטרה. האפליקציה, המסופקת על ידי חברת התוכנה Ivanti, משמשת ברחבי העולם כדי להבטיח חיבור בין סמארטפון או מחשב נייד לשרתים במטה החברה.

פגם האבטחה טופל במהירות אולם המידע כבר דלף. כך אישרה פלורינה שנק – דוברת התקשורת של משטרת קנטון ברן בראיון לטלוויזיה השוויצרית. המידע שנגנב, לרבות שמות ומספרי טלפון של שוטרים, נחשב לרגיש מכיוון שהוא יכול לשמש למיקוד שוטרים במתקפות דיוג והונאות פיננסיות. לפי משטרת קנטון ברן, לא ידוע מי גנב את הנתונים. עד כה לא נמצאה עדות לכך שהנתונים פורסמו באינטרנט.

יש לציין כי גם רשויות בחו"ל, לאחרונה בנורבגיה, נפלו קורבן לפגיעות האבטחה של MobileIron. שוויץ עצמה התמודדה עם עלייה במתקפות סייבר לאחרונה: בחודש יוני פרסמו האקרים ב- Darknet נתונים מהמשרד הפדרלי של המשטרה (פדפול) והמשרד הפדרלי למכס ואבטחת גבולות, לאחר שניצלו פגיעות בשרתי החברה שאחסנה את המידע. גם רכבות פדרליות בשוויץ, קבוצות תקשורת שוויצריות, קבלן ההגנה RUAG, הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) ומספר אתרי אינטרנט של הממשל הפדרלי התמודדו עם מתקפות סייבר.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

האקרים מצליחים לגנוב את פרטי הקשר של שוטרי קנטון ברן בשוויץ
דילוג לתוכן