דלף מידע מהמכללה הקהילתית בריסטול במדינת מיין

לפי מידע שהגיע לידי התובע הכללי של מיין, חשפה המכללה הקהילתית בריסטול פרצת מידע אשר חשפה יותר מ- 50,000 מספרי תעודות זהות. מכתב התראה נשלח ל- 56,400 הקורבנות. מתוכם, רק 277 מתגוררים במיין. במדינת מיין קיימות דרישות דיווח מחמירות בצורה יוצאת דופן מארגונים שנפגעו ממתקפות סייבר המשפיעות על אזרחיה. במכתב, טענה המכללה כי גילתה גישה בלתי מורשית לרשת שלה בין ה- 14 ל- 23 בדצמבר, אם כי לפי התובע הכללי של מיין, גילוי זה לא התגלה עד ה- 10 באפריל.

המכללה הקהילתית בריסטול טוענת שהיא פתחה מיד בחקירה יחד עם אנשי מקצוע בתחום אבטחת הסייבר כדי לאתר ולתקן את הפרצה, שחשפה את שמות הקורבנות ומספרי תעודות הזהות שלהם: "במקביל עבדנו מסביב לשעון כדי לשחזר את המערכות הנוכחיות שלנו וגם דיווחנו מיידית על דלף המידע לרשויות הפדרליות. זו הייתה משימה מפרכת שדרשה מאמץ משמעותי, שכן למערכות המחשוב של המכללה יש שכבות רבות ונקודות גישה".

במכללה טוענים כי ככל הידוע לה, לא התרחשה הונאה על בסיס זהות כתוצאה מגניבת הנתונים. היא הציעה לקורבנות ניטור אשראי שנתי בחינם כדי להגן עליהם מפני הונאות זהות. דלף מידע זה מהווה מבוכה רבה למכללה, המציעה קורסים בהכשרת אבטחת סייבר כחלק מתוכנית הלימודים שלה. במכתבה ציינה המכללה כי היא מחויבת לבדיקת הבקרות הפנימיות שלה ולהנהגת אמצעי אבטחה נוספים להגנה על מידע אישי.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מהמכללה הקהילתית בריסטול
דילוג לתוכן