ענקית רכב גרמנית תחת מתקפת כופרה

כנופיית הכופרה LockBit לקחה אחריות על מתקפת סייבר נגד קבוצת הרכב Continental – חברה רב לאומית גרמנית אשר מעסיקה יותר מ- 190,000 עובדים ב- 58 מדינות. LockBit גנבה לכאורה מידע מהמערכות של קונטיננטל והם מאיימים לפרסם אותו באתר דליפות הנתונים שלהם אם החברה לא תיכנע לדרישת הכופר. הכנופיה עדיין לא פרסמה פרטים לגבי אילו נתונים ומידע היא גנבה מהרשת של קונטיננטל או מתי התרחשה הפריצה למערכות שלה.

כנופיות כופרה מפרסמות בדרך כלל מידע שגנבו באתרי ההדלפות שלהן כטקטיקה להפחיד את הקורבנות שלהן לנהל משא ומתן על עסקה, או על מנת להחזיר את הקורבנות לשולחן המשא ומתן. מכיוון ש- LockBit טוענת כי היא תפרסם את כל הנתונים הזמינים, הדבר מצביע על כך שקונטיננטל עדיין לא ניהלה משא ומתן עם כנופיית הכופרה או שהיא כבר סירבה להיענות לדרישות הכופר.

סמנכ"לית התקשורת והשיווק של קונטיננטל – קתרין בלקוול, לא אישרה את טענותיה של LockBit ולא הסכימה לשתף פרטים לגבי המתקפה כאשר BleepingComputer יצרה עימה קשר. במקום זאת, קישרה בלקוול להודעה לעיתונות מה- 24 באוגוסט בנוגע למתקפת סייבר שהובילה לפריצת המערכות של קונטיננטל. לפי הודעה זו זיהתה החברה פריצת אבטחה בתחילת אוגוסט לאחר שתוקפים חדרו לחלקים ממערכות ה- IT שלה. בלקוול הוסיפה כי בתמיכת מומחי אבטחת סייבר חיצוניים, החברה עורכת חקירה של האירוע.

הכופרה של LockBit הופיעה לראשונה בספטמבר 2019 כפעולת כופר כשירות (RaaS) והיא הושקה מחדש בתור LockBit 2.0 RaaS ביוני 2021. בפברואר אותה שנה פרסם ה- FBI התראה המכילה אינדיקטורים של LockBit לאירועי פריצה וביקש מארגונים שנפרצו על ידי הכנופיה לדווח על כל תקרית בדחיפות. מספר חודשים לאחר מכן, ביוני, הוציאה LockBit את LockBit 3.0 והציגה אפשרויות תשלום במטבעות קריפטוגרפיים של Zcash, טקטיקות סחיטה חדשות, כמו גם את תוכנית הבאונטי הראשונה של כופרה. מוקדם יותר השנה, LockBit טענה להתקפות כופרה על שירות המס האיטלקי וענקית האבטחה הדיגיטלית Entrust. בשנת 2021, גם חברת Fortune 500 Accenture אישרה שהיא נפרצה לאחר שהכנופייה דרשה כופר של 50 מיליון דולר כדי לא להדליף נתונים שנגנבו מהרשת שלה. עם זאת, הטענות של LockBit כי הם פרצו ל- Mandiant נדחו על ידי חברת אבטחת סייבר והוכחו כלא יותר מאשר ניסיון להתרחק מכנופיית הסייבר Evil Corp בעקבות דיווח של Mandiant שקשר בין השניים.

למאמר המלא ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על ענקית רכב גרמנית
דילוג לתוכן