שתי קבוצות כופרה תקפו את Estee Lauder

ענקית הקוסמטיקה Estee Lauder חוותה שתי מתקפות כופרה לאחר ששתי קבוצות טענו כי פרצו למערכות המחשוב שלה. לפי חוקרי אבטחת סייבר, פורסמה החברה באתר הדלפות המידע של קבוצות הכופרה Alphv/BlackCat ו- Clop. חוקר הסייבר דומיניק אלביירי היה רק אחד מני רבים שפרסמו את החדשות.

Estee Lauder, שמרכזה בניו יורק – המונה מותגים כמו DKNY, Jo Malone, Tommy Hilfiger ו- Aveda – פרסמה הצהרה קצרה ומסרה כי צד שלישי בלתי מורשה השיג גישה למספר מערכות מחשוב שלה: "לאחר שנודע דבר האירוע, השביתה החברה באופן יזום חלק מהמערכות שלה והחלה מיידית בחקירה בסיוע מומחי אבטחת סייבר מובילים של צד שלישי. החברה גם מתואמת עם גורמי אכיפת החוק. בהתבסס על המצב הנוכחי של החקירה, מאמינה החברה שהגורם הבלתי מורשה השיג חלק מהנתונים מהמערכות שלה והחברה פועלת להבין את טיבם והיקפם של הנתונים הללו".

Estee Lauder טוענת שהיא מתמקדת בינתיים בהתאוששות מהאסון והזהירה שהאירוע יגרום להפרעה לעסקיה. הצהרה דומה הוגשה לרגולטור רשות ניירות ערך (SEC).

נותר לראות אם אחת מקבוצות הכופרה אכן הפעילה כופרה נגד Estee Lauder, או אם היא התמקדה בסחיטה מבוססת גניבת נתונים. צילום מסך אחד שהועלה לטוויטר טוען שלקבוצת Clop יש 131GB של נתונים. Clop עמדה מאחורי מתקפת הסייבר שהביאה לגניבת נתונים וסחיטה של אינספור ארגונים באמצעות תוכנת העברת הקבצים הפופולרית MOVEit. טרם אושר אם הפריצה ל- Estee Lauder הינה תוצאה של אותה מתקפת שרשרת אספקה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

שתי קבוצות כופרה תקפו את Estee Lauder
דילוג לתוכן