זהירות! אימייל דחוף של PayPal עלול להיות תרמית דיוג

אזהרה חדשה שפורסמה על ידי ועדת הסחר הפדרלית (FTC) קראה למשתמשי האינטרנט להיזהר מהונאות דוא"ל דיוג חדשות, המגיעות כביכול מ- PayPal ופלטפורמת ארנק הקריפטו MetaMask. האימייל של PayPal מזהיר לקוחות ש- BNC Billings ביטלה את התשלום שלהם ל- Binance, בעוד שהמייל של MetaMask הודיע ללקוחות שארנק המטבעות הקריפטוגרפיים שלהם נחסם.

שני האימיילים הללו הינם הונאות וה- FTC מבקש מהנמענים להעביר מיילים כאלו לכתובת reportphishing @ apwg.org. לאחר מכן אין ליצור כל אינטראקציה עם האימייל ולמחוק אותו מיד.

המייל המשכנע כביכול מ- PayPal מעוטר בצבעים, לוגואים וגופנים לגיטימיים. בגוף המייל מוצג מספר טלפון המקשר ישירות לקבוצת הפשיעה אשר נציגיה ממשיכים לבקש מלקוחות תמימים מידע רגיש כגון סיסמאות חשבון, פרטי תשלום ומידע אישי אחר.

בעוד שדוא"ל הדיוג של PayPal משתמש במחירים מדאיגים כדי להפחיד ולהניע לקוחות לפעולה, הונאת MetaMask מפעילה תחושת דחיפות. במייל נכתב: "בשל הגידול הדרמטי במשתמשי הפלטפורמה שלנו, חלק מהארנקים עדיין צריכים לבצע באופן ידני את השדרוג החדש. עליך לשדרג את הארנקים שלך לפני [תאריך] כדי לשמור על הנכסים שלך מאובטחים ונגישים".

במאמץ להגן על אזרחים, מייעץ  ה- FTC לעצור ולהעריך את המייל ואת נסיבותיו בזהירות רבה. עצה נוספת היא גם לא ללחוץ על קישורים כלשהם – אם חברה שולחת הודעה, לרוב ניתן למצוא אותה גם באתר שלה, בחשבון האישי, או בטלפון לחברה (המספר המופיע באתר הרשמי של החברה). ייתכן שפרטי הקשר שנשלחו במייל אינם שייכים לחברה המדוברת.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

זהירות! אימייל דחוף של PayPal עלול להיות תרמית דיוג
דילוג לתוכן