מתקפת סייבר על Suncor Energy משפיעה על תחנות דלק פטרו-קנדה

תחנות דלק פטרו-קנדה ברחבי קנדה סובלות מבעיות טכניות המונעות מלקוחות לשלם בכרטיס אשראי או בנקודות תגמול וזאת בעקבות חשיפת חברת האם שלה – Suncor Energy, כי ספגה מתקפת סייבר. Suncor Energy הינה החברה הציבורית ה- 48 בגודלה בעולם ואחת מיצרניות הנפט הסינטטי הגדולות בקנדה, עם הכנסות שנתיות של 31 מיליארד דולר. החברה מסרה כי נקטה באמצעים כדי למתן את מתקפת הסייבר והודיעה לרשויות אודות מצבה הנוכחי. יחד עם זאת, היא צופה שעסקאות עם לקוחות וספקים יושפעו לרעה עד לפתרון האירוע: "בשלב זה, איננו מודעים לכל ראיה לכך שנתוני לקוחות, ספקים או עובדים נפגעו או נעשה בהם שימוש לרעה כתוצאה מהמצב הזה", נכתב בהודעה לעיתונות של Suncord.

החברה לא מסרה פרטים אודות סוג אירוע אבטחת הסייבר והאם מדובר במתקפת כופרה שהשפיעה על המערכות שלה. גם פטרו-קנדה – חברת בת של Suncor המפעילה למעלה מ- 1,500 תחנות דלק ברחבי קנדה, הודיעה כי היא מתמודדת עם בעיות טכניות. בפוסט בטוויטר, הזהירה החברה את הלקוחות שהם אינם יכולים להיכנס כרגע לחשבונות שלהם דרך האפליקציה או האתר והתנצלה על אי הנוחות שנגרמה. הפסקה זו מונעת גם צבירת נקודות בתדלוק בתחנות הדלק של החברה.

עם זאת, המצב נראה הרבה יותר גרוע ממה שמציגה ההתראה הקצרה. מאז יום שישי האחרון דיווחו אנשים רבים בטוויטר שכרגע אי אפשר לשלם בכרטיסי אשראי/חיוב בתחנות פטרו-קנדה, מה שמותיר מזומן כאופציה היחידה. הבעיות הטכניות בפטרו-קנדה גם מנעו מבעלי "Carwash Season Pass" להשתמש בהרשאות שלהם במרכזי שטיפת המכוניות של החברה, אשר דורשים כעת החזרים עבור המנויים שלהם.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

מתקפת סייבר על Suncor Energy משפיעה על תחנות דלק פטרו-קנדה
דילוג לתוכן