עיתון Philadelphia Inquirer משחזר מערכות שנפגעו ממתקפת סייבר

מתקפת סייבר על עיתון Philadelphia Inquirer שיבשה את פעילות העיתון כאשר תפוצת העיתונים נעצרה ופרסום כתבות עוכב לסירוגין. לפי ג'ונתן לאי מעיתון Philadelphia Inquirer, מתקפת הסייבר הייתה הפרעת הפרסום הגדולה ביותר לארגון החדשות הגדול ביותר בפנסילבניה מאז סופת השלגים של 7-8 בינואר 1996 והיא אירעה ימים ספורים לפני הבחירות המקדימות לראשות העיר. דוברת העיתון ליסה יוז הצהירה: "אנו מעריכים את הסבלנות וההבנה של כולם בזמן שאנו פועלים לשחזור מלא של מערכות המחשוב והשלמת החקירה בהקדם האפשרי" והוסיפה, כי מערכת העיתון תעדכן את העובדים ואת קוראי העיתון ככל שיהיה בידה מידע נוסף.

ה- Philadelphia Inquirer מגיע לקהל הולך וגדל של למעלה מ- 13 מיליון אנשים מדי חודש באמצעות העיתון, האתר ופלטפורמות אחרות שלו, כמעט 200 שנה לאחר שפורסם לראשונה ב- 1829. ארגון החדשות זיהה את מתקפת הסייבר לאחר שמערכת ניהול התוכן נפלה בשבת בבוקר, ימים לאחר שהתקבלה התראה אודות פעילות חריגה על ידי Cynet Systems – חברת אבטחת סייבר המנהלת את אבטחת הרשת של Philadelphia Inquirer. לאחר גילוי התקרית אמר המוציא לאור של Philadelphia Inquirer כי העיתון השבית מספר מערכות מחשוב עקב פעילות חריגה. לא ניתן היה להדפיס את המהדורה הרגילה של יום ראשון בעקבות המתקפה והיא שוחררה באינטרנט רק כמהדורה אלקטרונית.

דוברת העיתון ליסה יוז לא יכלה לספק מידע לגבי מי ההאקרים שמאחורי מתקפת הסייבר ואם הם השיגו גישה למידע רגיש של לקוחות או עובדים, אך טענה כי העיתון יודיע לכל מי שהנתונים שלהם אולי הושפעו מהתקרית.

יש לציין כי News Corporation – ענקית תקשורת המונים ופרסום המחזיקה ב- New York Post, The Wall Street Journal, Dow Jones, MarketWatch, Fox News, Barron's, The Sun ו- News UK, חשפה גם היא בפברואר 2023 כי להאקרים הקשורים לסין הייתה גישה לרשת שלה בין פברואר 2020 לינואר 2022. להאקרים הייתה גישה למערכת אימייל ואחסון מסמכים ששימשה מספר עסקים של News Corporation, מה שנתן להם גישה למסמכים עסקיים ומיילים המכילים נתונים רגישים, כולל מידע אישי של עובדים.

בשנת 2022, נעשה שימוש בספק תוכן וידאו ופרסום שנפרץ במתקפת סייבר, אשר בעטייה הוחדרו נוזקות דרך אתרי האינטרנט של מאות עיתונים ברחבי ארה"ב.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

עיתון Philadelphia Inquirer עובד על שחזור מערכות שנפגעו ממתקפת סייבר
דילוג לתוכן