מתקפת כופרה על תאגיד VF משפיעה על 35 מיליון לקוחות

תאגיד VF Corporation – החברה שמאחורי מותגים כמו Vans, Timberland, The North Face, Dickies ו- Supreme, דיווחה לרשות ניירות ערך האמריקאית כי ללמעלה מ- 35 מיליון לקוחות נגנב מידע אישי במתקפת כופרה שהתרחשה בדצמבר 2023. ענקית ההלבשה וההנעלה האמריקנית אמרה שלא נגנבו מספרי ביטוח לאומי, פרטי חשבון בנק או פרטי כרטיסי דביט של הלקוחות, מכיוון שהיא לא מאחסנת נתונים כאלו במערכות המחשוב שלה.

החברה חשפה את מתקפת הכופרה ב- 15 בדצמבר ואמרה כי פושעי הסייבר שיבשו את הפעילות העסקית של החברה על ידי הצפנת מערכות IT וגניבת נתונים מהחברה, כולל נתונים אישיים. כתוצאה ממתקפת הכופרה נאצלה VF Corp להשבית חלק ממערכות המחשוב שלה כדי להכיל את הפרצה. הדבר גרם כמובן לשיבוש הפעילות המסחרית כמו עיכוב במימוש הזמנות, מה שהוביל לביטול הזמנות ועיכובים של חלק מהמשלוחים הסיטונאיים. מאז שיחזרה VF Corp את מערכות ה- IT שהוצפנו במתקפת הכופרה, אך ממשיכה לעבוד תחת תקלות תפעוליות קלות.

החברה טרם הודיעה ללקוחותיה אודות התקרית באמצעות האתר הרשמי שלה, או באמצעות חשבונות המדיה החברתית שלה. היא גם לא חשפה עדיין את אופי הנתונים שהושפעו מהמתקפה, או אם הם השפיעו על העובדים, הספקים, המשווקים והשותפים שלה. VF Corp משתפת פעולה כעת הן עם רשויות אכיפת החוק הפדרליות והן עם רשויות הרגולציה הרלוונטיות, בזמן שהיא חוקרת את מתקפת הכופרה ואת מידת השפעתה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על תאגיד VF משפיעה על 35 מיליון אנשים
דילוג לתוכן