לארגונים רבים סניפים מרוחקים ממרכז המחשוב – Data Center

כמעט תמיד ישנם בסניפים מרוחקים אלו נתונים עסקיים חשובים שיש לדאוג לגבות אותם על בסיס שוטף. מצב נפוץ נוסף בארגונים הינו קיומם של שרתים מבודדים באתר מרוחק או אף באתר הראשי שאינם מחוברים למערכות אחסון וגיבוי הראשיות.

תהליך הגיבוי המקובל ב-2 המקרים הללו הוא בד"כ גיבוי לכונני קלטות מקומיים והוצאת קלטות אלו על בסיס יומיומי מהאתר לצורך יכולת שחזור במצב אסון פיזי נרחב. הבעיות הנפוצות במצב זה הינן:

 1. עול תפעולי קשה ומייגע מאוד בניהול ותפעול תהליכי גיבוי מרוחקים המתופעלים לרוב בפועל ע"י "נאמני מחשוב" שאינם מיומנים.
 2. עול תפעולי זה גורם לרוב לשעות עבודה מרובות המנוצלות על הנושא באופן לא פרופורציוני לכמות המידע באתר / בשרת.
 3. שכיחות גבוהה ומקרים רבים מאוד של גיבוי לילי שלא הצליח בגלל קושי בתפעול ובעיות אמינות.
 4. אופיין של קלטות הינו מדיה נתיקה ולכן חשופות לפגיעות כגון נפילה, מזג אוויר, שדות מגנטיים ועוד. דבר זה מקטין את הסיכוי לשחזור מידע בזמן אסון.
 5. חשיפה של המידע לגורמים עוינים. בשיטת הגיבוי המקובלת ניתן בקלות רבה לאתר את קלטות הגיבוי שיצאו מהאתר ולשחזר מתוכה את כל המידע של הארגון.
 6. אפשרויות שחזור מוגבלות – המידע מגובה רק אחת ללילה ונשמר לתקופה מוגבלת. במצב בו יהיה צורך לשחזר מידע היסטורי לא בטוח שהמידע יהיה שם.

תיאור הפתרון המוצע:

חברת 010 בע"מ מציעה פתרון באמצעות תוכנה המותקנת על השרתים המרוחקים אשר תבצע גיבוי לאתר המרכזי של חברת 010. תוכנה זו מאפשרת שכפול של הנתונים החשובים לכם אל מחוץ לארגון. רק השינויים ברמת Block יועברו למערכת המרכזית.

נתונים אלו יישמרו לתקופה שתגדירו מראש וניתן יהיה לשחזרם הן במצב של כשל לוגי (כגון מחיקה, ווירוס ועוד) והן במצב של כשל פיזי של השרתים או אף בכשל נרחב יותר. גיבויים אלו נעשים בצורה אוטומטית ולא דורשים התערבות של כוח האדם שלכם.

תיאור טכנולוגי של השירות:

השירות של חברת 010 מבוסס על תוכנה לגיבוי נתונים הבנויה משני מרכיבים עיקריים:

שרת הגיבוי: אחראי על מנגנוני תזמון ליצירת שכפול הנתונים ומאפשר יצירת דורות שונים עבור המידע המועתק.
כמו כן, מידע זה מוגן לפי רמת ה-SLA של הלקוח ע"י מערכת אחסון מרכזית, שכפול מידע לאתר החלופי של חברת 010 ואף גיבוי מסורתי לקלטות.

סוכן הגיבוי – ה-Client: מדובר בתוכנה המותקנת בצד שרת האפליקציה, הנתונים או בסיס הנתונים ובהתאם לתזמון הנדרש, מסוגלת להעתיק המידע שהשתנה מאז ההעתקה הקודמת (העתקה אינקרמנטאלית ברמת הבלוק) על בסיס בלוקים שהשתנו. העתקה זו הינה יעלה ומהירה ומאפשרת העתקה מלאה אחת בלבד של המידע שתלווה מכאן והלאה בהעתקות אינקרמנטאליות.
התוכנה מייצרת עותק בפורמט המקורי של הקובץ ופועלת על גבי רשת התקשורת (IP).

תכונות עיקריות של תוכנת הגיבוי של חברת 010:

 • תוכנת גיבוי של 010 מופעלת על ידי ע"י מערכת תזמון אוטומטית.
 • תוכנת גיבוי של 010 מבצעת גיבוי על בסיס בלוקים שהשתנו (Deduplication).
 • בתוכנת הגיבוי של 010 הגיבוי נשמר בפורמט המקורי של הקבצים.
 • בתוכנת הגיבוי של 010 הגיבוי זמין לשחזור בכל רגע.
 • בתוכנת הגיבוי של 010 מבוסס על גיבוי לדיסק, מפחית סיכונים של קלטות.
 • אצלנו המידע שלכם מוגן. תוכנת הגיבוי של 010 היא התוכנה היחיד העומדת התקן FIPS האמריקאי להצפנת מידע, ומשתמשת בהצפנה הדומה לזו של בנקים ומתקנים צבאים.
 • תוכנת הגיבוי של 010 מאפשרת שמירת עותק באתר הלקוח לשחזור מהיר יותר.
דילוג לתוכן