מתקפת כופרה על חברת ביוכימיה חושפת מידע של 2.5 מיליון מטופלים

חברת ביוטכנולוגיה הידועה בייצור והפצת בדיקות מבוססות DNA שנועדו לזהות מחלות ויראליות וחיידקיות – Enzo Biochem, אישרה לאחרונה לרשות ניירות הערך כי היא נפלה קורבן למתקפת כופרה. מתקפת הכופרה חשפה את המידע הסודי של 2.47 מיליון חולים, כולל שמות, מידע על בדיקות רפואיות ו- 600,000 מספרי תעודת זהות.

"שוב, אנו רואים את תעשיית הבריאות נפגעת ממתקפת כופרה נוספת", אמר דארן ג'יימס – מנהל מוצר בכיר בחברת Specops Software והוסיף: "עד כה, אנו יודעים רק שנתוני המטופלים נפגעו ועדיין יש סימן שאלה סביב נתוני עובדים ופרטים איך ניגשו ההאקרים לרשת המחשוב".

Enzo Biochem טענה כי בתגובה למתקפה היא יישמה אמצעי בלימה בהתאם לתוכנית ההתאוששות שלה מאסון, כולל ניתוק מערכות המחשוב המושפעות מהאינטרנט. החברה גם פתחה בחקירה בסיוע מומחי אבטחת סייבר של צד שלישי והודיעה על כך לרשויות אכיפת החוק. לטענת Enzo Biochem נשמרה פעילותה למרות המתקפה והמתקנים שלה נותרו פעילים, מה שאיפשר את המשך מתן השירותים לחולים ולשותפים. במקביל אישרה החברה כי מתקפת הכופרה גרמה להוצאות משמעותיות, לרבות עלויות הקשורות לתגובה לאירועים, לתיקון ולחקירה.

"חברות ביוטכנולוגיה כמו Enzo Biochem הן מרכיב קריטי במאבק בסרטן ובמחלות ויראליות וחיידקיות אחרות", הסביר שון מקני – סגן נשיא למחקר ונתונים בחברת DomainTools והוסיף: "מכיוון שהנתונים הללו רגישים ביותר, כולל מידע בריאותי של אנשים ומספרי זהות, אנשים שנפגעו יצטרכו להיות ערניים במעקב אחר גניבת זהות מקוונת אפשרית ממתקפת כופרה זו. אנשים צריכים לבדוק את דוחות האשראי שלהם לאיתור פעולות חשודות וגם להתריע על הונאה בחשבונות שלהם".

שבועות ספורים לפני מתקפת כופרה זו, חשפה NextGen Healthcare – ספקית תוכנת רשומות רפואיות אלקטרוניות כי המערכות שלה נפגעו על ידי האקרים שהשיגו את המידע האישי של למעלה ממיליון חולים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על חברת ביוכימיה חושפת מידע של 2.5 מיליון מטופלים
דילוג לתוכן