שני שליש מאתרי האינטרנט הבריטיים פגיעים למתקפות בוטים

רוב אתרי האינטרנט בבריטניה (66%) אינם מסוגלים לחסום מתקפות בוטים פשוטות, חושפים את העסקים שלהם להונאה ולפגיעה במידע המשתמשים. DataDome – חברת אבטחת סייבר, בדקה למעלה מ- 2400 מהאתרים הגדולים בבריטניה באמצעות כלי שפיתחו בשם BotTester במגוון תעשיות כולל בנקאות, כרטוס, מסחר אלקטרוני והימורים. החברה מצאה שרק 8% מאתרי האינטרנט בבריטניה חסמו בהצלחה את כל בקשות הבוטים, כאשר למעלה מ- 69% מאתרי האינטרנט אפשרו ל- 9 סוגי בוטים לעבור בהם. כרבע (23%) זיהו לפחות חלק מהבוטים.

המגזרים בעלי הביצועים הגרועים ביותר היו מסחר אלקטרוני ומודעות מסווגות, שאיפשרו ליותר מ- 70% מתעבורת בוטים זדוניים לעבור ונכשלו בכל תשעת מבחני הבוטים. בקצה השני של הספקטרום, היו אתרי ההימורים מוגנים בצורה הטובה ביותר, כאשר 29% מהם חסמו את כל סוגי הבוטים שנוצרו על ידי הכלי BotTester.

הרובוטים זדוניים שנוצרו על ידי BotTester היו בוטים מזויפים של Chrome, אשר עקפו 90% מההגנות של האתרים שנבדקו. ראש מחלקת המחקר ב- DataDome – אנטואן ואסטל, טען שחברות בבריטניה פשוט לא מוכנות לנזק הכלכלי ולנזק המשמעותי למוניטין שעלולים להיגרם על ידי בוטים זדוניים: "החל מדלף מידע ועד הונאת משתמשים, בוטים בלתי חוקיים יוצרים כאוס עבור צרכנים ועסקים כאחד. עסקים שאינם מתמודדים בצורה מיומנת עם בוטים זדוניים מסתכנים בפגיעה משמעותית במוניטין, כמו גם בחשיפת לקוחותיהם לסיכון. הם חייבים לפעול מיידית כדי להגן על עצמם מפני האיום ההולך וגדל הזה".

לפי חברת Imperva מהווים בוטים זדוניים כ- 30% מכל תעבורת האינטרנט כיום, נתח הממשיך לעלות. הם עולים לארגונים מיליארדי דולרים מדי שנה, כאשר בוטים מתקדמים יותר מהווים כעת את רוב התעבורה הזדונית וקשה יותר לזהות אותם מכיוון שהם נועדו לחקות התנהגות אנושית אמיתית.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

שני שליש מאתרי האינטרנט הבריטיים פגיעים למתקפות בוטים
דילוג לתוכן