שירותי הבטחון ברוסיה יוכלו להשיג מידע על ישראלים באמצעות Yango

כלי התקשורת של האופוזיציה הרוסית – Meduza, טוען כי באמצעות חקיקה חדשה יוכלו שירותי הבטחון של רוסיה ה- FSB להשיג גישה לכל מאגר המשתמשים של חברת הטכנולוגיה Yandex, מה שיאפשר להם לאסוף נתונים על משתמשי Yango ברחבי העולם, כולל בישראל.

מעבר לשימוש כמנוע חיפוש, מספקת Yandex שירותים בינלאומיים שונים. בישראל היא עומדת מאחורי אפליקציית שירות המוניות של Yango, אפליקציית קניות המצרכים Yango Deli ואפליקציית שיתוף הקורקינטים Wind. אנשי Meduza דיווחו כי החל מה- 1 בספטמבר תהיה ל- FSB גישה קבועה לנתונים של משתמשי Yandex.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי הרגולטורים בנורבגיה ובפינלנד, שגם בהן מציעה Yandex שירותי מוניות, אוסרים על Yandex לספק לרוסיה נתונים כלשהם על משתמשים מקומיים: "קיים סיכון חמור לפרטיות מכיוון שרשויות רוסיה עלולות לפקח על תנועותיהם של אזרחים נורבגים דרך Yango", אמרה הרשות להגנת המידע בנורבגיה.

Yango ישראל אמרה לערוץ 12 שהחברה היא חברה בת שבסיסה בישראל ולרגולציה הרוסית אין השפעה ואין יכולת להשפיע עליה: "נתוני לקוחות אינם מועברים היום לרוסיה וגם לא יועברו בעתיד. הנתונים האישיים של לקוחות Yango מאוחסנים תחת תקני הפרטיות המחמירים ביותר ולא ניתן להעביר אותם לרשויות מקומיות או בינלאומיות ללא צווי בית משפט".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

שירותי הבטחון ברוסיה יוכלו להשיג מידע על ישראלים באמצעות Yango
דילוג לתוכן