מתקפת סייבר על אוניברסיטת קרנגי מלון פוגעת במידע של 7300 אנשים

אוניברסיטת קרנגי מלון שבפיטסבורג – פנסילבניה הודיעה לכ- 7,300 אנשים שהמידע האישי שלהם נפגע במתקפת סייבר אשר התרחשה באוגוסט 2023. מתקפת הסייבר נחקרה בחשאי על ידי רשויות החוק והאוניברסיטה. לפי אתר האינטרנט של האוניברסיטה, רשומים בקרנגי מלון כ- 16,300 סטודנטים ויש לה 6,100 אנשי סגל וצוות. התקרית בקרנגי מלון מתוארכת ל- 25 באוגוסט, כאשר משרד אבטחת המידע של האוניברסיטה באוניברסיטת קרנגי מלון זיהה פעילות חשודה במערכת המחשוב של האוניברסיטה: "צד שלישי ניגש לזמן קצר לקבצים שכללו מידע אישי של סטודנטים, עובדים, מועמדים או קבלנים בהווה ובעבר", אמרה האוניברסיטה בהצהרה שמסר הדובר פיטר קרווין ל- TribLive. כמו כן נמסר כי משרד אבטחת המידע של האוניברסיטה איבטח את מערכת המחשוב תוך שעות מרגע זיהוי מתקפת הסייבר והפעיל במהירות את גורמי אכיפת החוק".

לפי קרווין, מהאוניברסיטה דווח כי אין ראיות להונאה או שימוש לרעה במידע. קרנגי מלון שלחה הודעות לנפגעי דלף המידע החל מה- 12 בינואר, לאחר שהחקירה הסתיימה: "מתוך זהירות מציעה האוניברסיטה ניטור אשראי ושירותים אחרים דרך Experian לכל מי שעלול להיות בין נפגעי דלף המידע", נאמר בהודעת האוניברסיטה. ההצהרה של קרווין לא התייחסה לסוגי המידע שנחשף והאוניברסיטה לא הגיבה עד כה לדיווח שהתפרסם השבוע באתר אבטחת הסייבר – Cybernews, לפיו כלל דלף המידע שמות, מספרי תעודת זהות ותאריכי לידה.

באתר האינטרנט של University Business פורסם דוח הטוען כי מוסדות השכלה בפנסילבניה מדורגים במקום החמישי במספר פריצות הסייבר בשני העשורים האחרונים. הדו"ח מפרט כי ברחבי ארה"ב היו כ- 32 מיליון רשומות שנפגעו במהלך שני העשורים האחרונים ב- 2,700 פרצות מידע בתחום החינוך. ההשכלה הגבוהה היוותה מחצית מהם וכ- 80% מהרשומות שנפרצו. בפנסילבניה נרשמו 57 פרצות מידע ו- 283,00 רשומות שהושפעו. בקליפורניה 160 פרצות מידע ו- 2.3 מיליון רשומות מושפעות; בניו יורק 82 פרצות מידע ו- 758,000 רשומות שהושפעו; במסצ'וסטס 65 פרצות מידע אשר השפיעו על 1.8 מיליון רשומות; באוהיו 57 פרצות מידע ו- 1.8 מיליון רשומות שהושפעו.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

 

 

מתקפת סייבר על אוניברסיטת קרנגי מלון פוגעת במידע של 7300 אנשים
דילוג לתוכן