דלף מידע מאסיבי של אזרחים תאילנדים לרשת האינטרנט האפלה

חברת Resecurity זיהתה עלייה ניכרת של דלף מידע מפלטפורמות צרכנים בתאילנד. דלף מידע מאסיבי זה מאשר כי פושעי סייבר מכוונים באופן פעיל לגניבת נתונים האישיים של אזרחים תאילנדים. תאילנד הופכת במהירות לשחקנית מפתח בזירה הדיגיטלית, בייחוד בתחום טכנולוגיית המידע והתקשורת (ICT) באזור אסיה-פסיפיק. יש לציין כי החל מהחודשים האחרונים של שנת 2022 ועד לחודשים הראשונים של 2023, חלה ירידה משמעותית בתקריות דלף מידע במדינה. אולם, עם הכניסה לשנת 2024 עשויה מגמה זו להראות שינוי היות וישנם דיווחים על פושעי סייבר כגון Naraka, אשר מפיצים כמויות גדולות של מידע אישי מזהה (PII) גנוב של אזרחים תאילנדים ברשת האינטרט האפלה. הסברה היא כי הפרטים הרגישים הללו נבעו מפלטפורמות שונות שנפרצו.

פושעי סייבר מכוונים למסחר אלקטרוני, פינטק ומשאבי ממשל בתאילנד, בשל נוכחות גדולה של מסמכים אישיים הן בטקסט והן בצורה גרפית המשמשים עבור KYC ("הכר את הלקוח"). בהשוואה לשנת 2023, חלה עלייה בתדירות מתקפות הסייבר, כפי שמעיד המספר העולה של דלף מידע צרכנים ועסקים תאילנדים לרשת האפלה. בתחילת ינואר 2024, לפחות 14 פרצות מידע משמעותיות חשפו מידע של אזרחים ופורסמו בפורומים של פושעי סייבר.

פושעי סייבר משתמשים במידע אישי מזהה גנוב כדי להונות אזרחים תאילנדים וכדי לתקוף ארגונים פיננסיים, המפתחים ומטפחים באופן פעיל דיגיטציה באזור, על מנת לספק שירות לאוכלוסייה של 71.6 מיליון אנשים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

דלף מידע מאסיבי של אזרחים תאילנדים לרשת האינטרנט האפלה
דילוג לתוכן