נגנב מידע רגיש של לקוחות חברת Fujitsu

בחודש מרץ הצליחו האקרים לגנוב מידע רגיש מלקוחות חברת Fujitsu. החברה טוענת שזו לא הייתה מתקפת כופרה. ההאקרים הצליחו לגנוב את המידע מבלי שיבחינו בהם על ידי כלי זיהוי פריצות סייבר. בחודש מרץ גילתה Fujitsu נוכחות של האקרים לאחר שמצאה נוזקות במערכות המחשוב שלה. החקירה מגלה כעת כי נגנבו נתונים השייכים ללקוחות עסקיים. המידע שנגנב כלל נתונים אישיים ומידע הקשור לעסקים של לקוחות.

החקירה חושפת בנוסף כיצד נעו ההאקרים בתוך מערכות המחשוב: "לאחר שהותקנו נוזקות באחד מהמחשבים הארגוניים שלנו, התפשטו הנוזקות למחשבים ארגוניים אחרים", מדווחת החברה. ההאקרים הצליחו לחדור בדרך זו ל- 49 מחשבים אישיים. Fujitsu השביתה את 49 המחשבים הנגועים, אולם הבידוד בוצע רק לאחר גילוי הנוזקה.

פרצת מידע נוספת בחברת Fujitsu דווחה בחודש מרץ. במקרה זה הדליפה החברה עצמה מידע רגיש של לקוחות על ידי אחסונו בבסיס נתונים נגיש לציבור של Microsoft Azure. חוקר הולנדי איתר את דלף המידע הזה וגילה שבין היתר ניתן למצוא מפתחות וסיסמאות של AWS באינטרנט. דלף מידע זה טופל לפני שפורסם ברבים אך עם זאת, לא ניתן לומר בוודאות כי ההאקרים לא חדרו למערכת המחשוב הארגונית באמצעות סיסמאות שהושגו בדלף מידע זה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

נגנב מידע רגיש של לקוחות חברת Fujitsu
דילוג לתוכן