המשטרה האוסטרלית מזהירה הורים מפני פדופילים במשחקים מקוונים

האם ילדיכם משחקים במשחקי וידאו באינטרנט? האם הם משתמשים גם בפונקציות צ'אט? אם כן, היזהרו מאד מפני שטורפים מיניים אורבים בצללים הדיגיטלי ומנסים להתיידד עם ילדים תמימים – מזהירה המשטרה הפדרלית האוסטרלית. לפי ההודעה שהועברה לעיתונות, הורים צריכים לשאוף להיות מעורבים יותר בפעילויות המקוונות של ילדיהם – במיוחד במשחקים מקוונים. המשטרה טוענת שפדופילים משתמשים לעתים קרובות בפונקציות צ'אט בפלטפורמות הללו כדי ליצור קשר עם ילדים.

מבוגרים רבים לא לגמרי הבינו כיצד יכולים עבריינים להשתמש בצ'אט במשחק כדי ליזום שיחות עם קטינים. על מנת להמחיש – טורפים מיניים עשויים להעמיד פנים שהם צעירים בעצמם, או להשתמש בפרטים מהפרופיל של הילד כדי להציג את עצמם כחבר של החברים שלו. במקרים מסוימים, יציע פדופיל לילד להתחיל לשוחח בפלטפורמה או באפליקציה אחרת המאפשרת שיתוף של תמונות וסרטונים. זה יכול להיות בדרך כלל המקום שבו יתחיל הפדופיל לעסוק בצ'אט מיני. אם המגע הראשוני מצליח, עשויים פדופילים להשתמש בכפייה או במטבע משחק כשוחד כדי להערים על הילדים כך שיספקו חומר מפורש או לבקש מהם להיפגש באופן אישי.

הורים לא צריכים לדאוג בדיוק באילו משחקים הילדים שלהם משחקים, מכיוון שכל משחק או אפליקציה יכולים להזיק אם יש להם קישוריות מקוונת ובמיוחד, פונקציות צ'אט. מומלץ להורים לבדוק תמיד האם למשחק בו משחקים ילדיהם יש אפשרות להודעות ישירות או פונקציית צ'אט. אם הם סבורים שהצ'אט אינו נחוץ, מומלץ להשבית אותו. באפליקציות ובמשחקים מסוימים קיימות הגדרות פרטיות שניתן לשנות כדי להגביל את מי שיכול ליצור קשר עם הילד בזמן שהוא משחק. מומלץ ליישם הגדרות אלו במידת האפשר ולהתחשב בעובדה שלעיתים ניתן לשנות את ההגדרות הללו בחזרה ולכן, על ההורים לבצע בדיקת פרטיות קבועה.

משחקים מקוונים פופולריים מאוד באוסטרליה ובמדינות מפותחות אחרות וילדים מעורבים בהם באופן ניכר. כבר ב- 2018, טען בדו"ח eSafety – הרגולטור העצמאי במדינה לבטיחות מקוונת, ששישה מתוך עשרה צעירים בגילאי 8 עד 17 שיחקו במשחקים מקוונים מרובי משתתפים. לפי הערכות, 17% מהשחקנים במשחקים מרובי המשתתפים חוו בריונות במשחק. eSafety טענה בדו"ח אחר כי חשיפה לתוכן מקוון שלילי ולתוכן מיני רווחת בקרב צעירים בגילאי 14 עד 17.

הורות דיגיטלית צריכה להתפתח ככל שילדים גדלים, כך שתגבר המוכנות להגיב לתוכן מקוון מזיק. בסוף 2022 דיווחה גוגל שהיא משיקה מספר תכונות חדשות שיעזרו להורים לשלוט בזמן ובפעילויות של ילדיהם באינטרנט. מצד שני, דו"ח של חברת האנטי וירוס מקאפי טען באוגוסט 2022 כי בפלטפורמות פייסבוק ואינסטגרם אשר בבעלות מטה, נותרו העבריינים הגרועים ביותר של בריונות מקוונת, כאשר ילדים עד גיל 10 נתונים להעלבות גזעניות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

המשטרה האוסטרלית מזהירה הורים מפני פדופילים במשחקים מקוונים
דילוג לתוכן