מתקפת כופרה עוצרת תפוצת עיתונים בגרמניה

העיתון הגרמני "Heilbronn Stimme" פרסם ביום שני את הגיליון בן 28 העמודים באופן דיגיטלי לאחר שהתקפת כופרה ביום שישי פגעה במערכות ההדפסה שלו. בשבת הוציא העיתון מהדורת חירום בת שישה עמודים בזמן שתכנים אחרים פורסמו באתר. לעיתון תפוצה של כ- 75,000 עותקים, אך עקב בעיות הדפסה הסירה זמנית הנהלת העיתון את דרישת התשלום מאתר האינטרנט של העיתון, המונה כ- 2 מיליון מבקרים בחודש.

העורך הראשי Uwe Ralf Heer אמר כי מתקפת הכופר השפיעה על כל קבוצת התקשורת Stimme Mediengruppe, הכוללת את החברות 'Pressedruck', 'Echo' ו-'RegioMail'. חברת Echo המפיצה 254,000 עותקים, הושפעה גם היא ממתקפת הסייבר וסבלה מתקלות בגישה לעיתון הדיגיטלי באתר. עם זאת, פורטל החדשות המקוון Echo24.de ממשיך לפעול כרגיל. Heer פרסם כי המתקפה בוצעה על ידי קבוצת פושעי סייבר ידועה שהצפינה את מערכות העיתון ביום שישי בערב והשאירה אחריה דרישות כופר.

לעורכי העיתון ולכתבים נאמר לעבוד מהבית במחשב האישי שלהם וכתובות דוא"ל חדשות הוקצו להם. קבוצת התקשורת פועלת יחד עם המשטרה על מנת למצוא דרך לפתור את הבעיות הטכניות בהקדם האפשרי וכן, לנסות לזהות את ההאקרים. מומחי אבטחת סייבר מבאדן-וירטמברג מסייעים גם הם במאמץ השיקום, לבקשת שר הפנים תומס סטרובל.

עד שמערכות ההדפסה יחזרו למצב תפעולי רגיל, Heilbronn Stimme תמשיך להדפיס מהדורות חירום באמצעות צד שלישי ב- Karlsruhe. מכיוון שקבוצת התקשורת היא גם מפיצה, תפוצתם של עיתונים פופולריים אחרים כמו 'Süddeutsche Zeitung' ו-'Stuttgarter Zeitung' במחוז היילברון, תיפסק עד להודעה חדשה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה עוצרת תפוצת עיתונים בגרמניה
דילוג לתוכן