האקטיביסטים גנבו מסמכים ממשלתיים מהעיר פורט וורת' בטקסס

קבוצת האקטיביסטים פרצה למערכת מקוונת השייכת לעיר פורט וורת' בטקסס וגנבה מסמכים ממשלתיים, אותם פרסמה באינטרנט. גורמים רשמיים בפורט וורת' הודו כי העיר סבלה מפרצת מידע, אך אמרו כי לאחר בדיקת הנתונים שדלפו: "בשלב זה, אין שום אינדיקציה שמידע רגיש הקשור לתושבים או לעובדי העירייה הוא חלק מהאירוע הזה", וכי הנתונים "לא היו רגישים ויהיו מידע שניתן לפרסם לציבור באמצעות בקשת מידע ציבורי".

בפוסט מקוון באתר הרשמי שלה טענה העירייה כי הנתונים שהודלפו כללו קבצים מצורפים להזמנות עבודה, תמונות, גיליונות אלקטרוניים, חשבוניות, מיילים, מסמכי PDF וחומר אחר הקשור להזמנות עבודה וכן, כי אין שום ראיה בשלב זה שבוצעה גישה בלתי מורשית למערכות מחשוב אחרות כלשהן וגם אין ראיות לכך שהושגו נתונים רגישים כמו מספרי תעודת זהות, כרטיסי אשראי או מידע בנקאי. מהעירייה נמסר כי דוגמה לנתונים הגנובים היא כתובת של בית עם בור ברחוב סיטי מול הבית, שצריך למלא וכן תמונה. סקירה שטחית של הקבצים שהודלפו מציגה מספר תמונות של בורות, תמרורים מוטים או רמזורים שנפלו וכמו כן, הודעות דואר אלקטרוני בין עובדי העירייה. נמצא גם מסמך הכולל את השמות, מספרי הטלפון בעבודה וכתובות המייל של עובדי עיריית פורט וורת'.

קבוצת ההאקטיביסטים נקראת SiegedSec והיא לקחה אחריות על הפריצה בערוץ הטלגרם שלה: "החלטנו להעביר מסר לממשלת ארה"ב. טקסס היא במקרה אחת המדינות הגדולות האוסרות על טיפולי מגדר ולשם כך הפכנו את טקסס למטרה שלנו. לעזאזל עם הממשלה". אחד ההאקרים מ- SiegedSec, הנקרא Vio, אמר לאנשי אתר TechCrunch שפורט וורת' היא מטרה אופורטוניסטית: "כיוונו לכל תחום ממשלתי הקשור לטקסס, מכיוון שטקסס הייתה המטרה העיקרית שלנו". Vio הסביר שאחד המניעים העיקריים של SiegedSec הינו זכויות של קבוצות מיעוט במיוחד במדינות העולם הראשון ובפרט, זכויות LGBTQ+".

ואלרי קולפרט – דוברת העיר פורט וורת', התייחסה לפוסט שפרסמה העיר אודות מתקפת הסייבר: "ההאקרים השיגו גישה למערכת מידע פנימית, אפליקציה בשם VueWorks על ידי השגת אישורי התחברות אליה. העירייה טוענת כי היא עדיין לא יודעת כיצד השיגו ההאקרים את האישורים הללו. העירייה מבקשת ממשתמשי המערכת לאפס סיסמאות, בעודה בוחנת מקורות מידע כדי לקבוע את ההיקף והעומק של מתקפת הסייבר על VueWorks וכן, עובדת מול רשויות אכיפת החוק ומומחים לזיהוי פלילי סייבר.

לקבוצת SiegedSec יש היסטוריה של גניבת מידע. מוקדם יותר השנה הדליפה הקבוצה נתונים שנגנבו מענקיות התוכנה Atlassian ומהסטארטאפ של שירותי ניהול מקומות עבודה Envoy. בשנה שעברה, במטרה למחות על הגבלות הפלות בארה"ב, כיוונה הקבוצה מתקפות סייבר לכתובות IP של חברות אמריקאיות וכתוצאה מכך, לפי חברת אבטחת הסייבר Mandiant, נחשפו פורטים של מערכות בקרה תעשייתיות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

האקטיביסטים גנבו מסמכים ממשלתיים מהעיר פורט וורת' בטקסס
דילוג לתוכן