דלף מידע מחברת Siemens Energy לאחר גניבת נתוני MOVEit

חברת Siemens Energy אישרה כי נגנב ממנה מידע במהלך מתקפות גניבת הנתונים האחרונות של כופרת Clop, באמצעות פגיעות של יום אפס בפלטפורמת MOVEit Transfer. סימנס אנרג'י הינה חברת טכנולוגיות אנרגיה ממינכן בעלת נוכחות גלובלית, המעסיקה 91,000 עובדים ולה הכנסה שנתית של 35 מיליארד דולר. החברה מתכננת, מפתחת ומייצרת מגוון רחב של מוצרים תעשייתיים, כולל מערכות בקרה תעשייתיות, אספקת חשמל, יחידות לייצור חום, מערכות אנרגיה מתחדשת, מערכות אספקת אנרגיה ופתרונות העברת כוח. החברה גם מספקת מגוון רחב של שירותי ייעוץ אבטחת סייבר לתעשיית הנפט והגז, לרבות תוכניות תגובה לאירועים, הערכת פגיעות וניהול תיקונים.

קבוצת הכופרה Clop רשמה את סימנס אנרג'י באתר הדלפת הנתונים שלה. כחלק מאסטרטגיית הסחיטה של Clop, תחילה הם רושמים שם של חברה באתר הדלפת הנתונים שלהם כדי להפעיל לחץ ולאחר מכן, הפ מפרסמים את המידע שנגנב או חלק ממנו על מנת להגביר את הלחץ.

יש לציין כי סימנס אנרג'י טוענת כי לא נגנבו נתונים קריטיים והפעילות העסקית לא הושפעה. יחד עם סימנס אנרג'י טוענת קבלת הכופרה Clop כי גנבה נתונים ממערכות MOVEit Transfer של ענקית תעשייה אחרת – שניידר אלקטריק. החברה הרב-לאומית הצרפתית, בעלת הכנסה שנתית של למעלה מ- 37 מיליארד דולר, מתמחה באוטומציה דיגיטלית וניהול אנרגיה ומוצריה משמשים במגוון רחב של תעשיות חיוניות ברחבי העולם.

ההשפעה של מתקפות MOVEit Transfer של Clop עדיין מתגלה, כאשר קורבנות חדשים נחשפים באתר האינטרנט של קבוצת הכופרה ומידע חדש מתפרסם מדי יום. מתקפות הסייבר השפיעו על חברות, סוכנויות ממשלתיות פדרליות ורשויות מקומיות והובילו לפרצות מידע נרחבות אשר חשפו את הנתונים הרגישים של מיליוני אנשים. גם מחלקת החינוך של ניו יורק (NYC DOE) הודתה כי Clop גנבה מסמכים המכילים מידע אישי רגיש של כ- 45,000 תלמידים. ב- 16 ביוני נודע למיליוני אזרחי אורגון ולואיזיאנה כי רישיונות הנהיגה שלהם נגנבו במתקפות כופרה של Clop. קורבנות נוספים שכבר חשפו פרצות מידע הקשורות למתקפות MOVEit Transfer כוללים את מדינת מיזורי בארה"ב, מדינת אילינוי בארה"ב, חברת Zellis (יחד עם לקוחותיה BBC, Boots, Aer Lingus ו- HSE של אירלנד), Ofcam, ממשלת נובה סקוטיה, המועצה האמריקאית לרפואה פנימית.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מחברת Siemens Energy לאחר גניבת נתוני MOVEit
דילוג לתוכן