250,000 נתוני משתמשים נגנבו מאוניברסיטת אינדיאנה בארה"ב

דלף מידע עצום מאוניברסיטת אינדיאנה (IU) המכיל מסד נתונים של מאות אלפי רשומות, כולל מיילים של משתמשים ושמות מלאים. מסד הנתונים פורסם בפורום הדלפות – אתר אינטרנט בו משתמשים פושעי סייבר כדי לשתף נתונים גנובים. צוות המחקר של אתר Cybernews אישר שמסד הנתונים מכיל כ- 250,000 רשומות: "ביום שלישי ה- 4 ביולי, סבלה אוניברסיטת אינדיאנה [iu.edu] מדלף מידע אשר חשף כ- 250,000 רשומות. הנתונים שנחשפו כוללים כתובות דוא"ל ושמות מלאים".

אוניברסיטת אינדיאנה מתגאה בתשעה קמפוסים ברחבי אינדיאנה, למעלה מ- 90,000 סטודנטים ו- 760,000 בוגרים. נכון ל- 30 ביוני 2022, שווי השוק של IU הסתכם ב- 3.515 מיליארד דולר.

לפי מדגם מהנתונים שסופק בפורום, נראה כי פושעי הסייבר שמו ידם על השמות המלאים וכתובות האימייל של המשתמשים. נראה שרוב המיילים שייכים לאוניברסיטת אינדיאנה, מה שמצביע על כך שהנתונים שייכים לתלמידים, לצוות בית הספר, או לשניהם. חלק מהערכים במערך הנתונים שנגנב מסומנים "2023", מה שמלמד כי הפרטים עדכניים.

בעוד הזרם הבלתי פוסק של פרצות מידע יכול לגרום לאדישות, נמשכות הסכנות מהאובדן. לדוגמה, פושעי סייבר יכולים להשתמש במידע אישי כדי לבצע הונאה. מומחים מזהירים שאפילו חלקים חסרי חשיבות לכאורה של נתונים אישיים שדלפו עלולים לגרום להשפעה הרסנית.

צוות המחקר של אתר Cybernews גילה לאחרונה שאוניברסיטת אינדיאנה הדליפה נתונים סודיים של סקר מעורבות סטודנטים מתחילים. באותו זמן, טענה האוניברסיטה בפני אתר Cybernews כי התקרית נבעה מתצורה שגויה של ספק צד שלישי.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

250,000 נתוני משתמשים נגנבו מאוניברסיטת אינדיאנה
דילוג לתוכן