נמל נאגויה ביפן הושבת עקב מתקפת כופרה

מערכת המסוף המאוחדת של נמל נאגויה ביפן הושבת עקב מתקפת כופרה. לפי הודעה (ביפנית) שנשלחה ללקוחות, שיבשה מתקפת הכופרה את פעילות המכולות בכל הטרמינלים בתוך הנמל וכמו כן הופסקו זמנית במסופים פעולות יבוא ויצוא מכולות באמצעות הובלת נגררים. לחברות הספנות האחראיות על הגעתן ויציאתן של מכולות הומלץ להתייעץ עם המוביל הראשי לקבלת הנחיות ועדכונים לגבי פעולות הטעינה והפריקה.

"שוב אנו מתעוררים לתזכורת שלמתקפות כופרה יש השפעה מרחיקת לכת, במיוחד כאשר חלק עיקרי משרשרת האספקה העולמית הינו מוקד המתקפה", אמר ג'וזף קרסון – מדען אבטחה ראשי ו- CISO מייעץ בחברת Delinea והוסיף: "אירוע זה הינו תזכורת משמעותית לכל הארגונים אודות הצורך להקדיש את הזמן כדי לבדוק ולאמת תגובה מערכתית למתקפות כופרה".

לאחר חקירה, אישרו גורמים מוועדת המשנה למסוף של נמל נגויה ומטה המשטרה של מחוז איצ'י כי אכן מדובר במתקפת הכופרה. צעדי התאוששות נמצאים בעיצומם, כאשר כל בעלי העניין מקדישים את משאביהם כדי לזרז את התהליך. לאור מאמצי ההתאוששות המתמשכים, הבטיחו רשויות נמל נגויה כי עדכונים שוטפים אודות התקדמות ההתאוששות מהאסון יימסרו לציבור ולבעלי העניין הרלוונטיים.

לפי מספר פרסומים דווח כי איגוד התחבורה בנמל נגויה טוען כי כנופיית הכופרה LockBit עומדת מאחורי המתקפה. אנשי אתר Infosecurity לא יכלו לאמת טענה זו.

"ארגונים צריכים להיות מעודכנים לגבי הטרנדים העדכניים ביותר של כופרות, למנף מקורות מודיעין איומים כדי להבין את הטקטיקות, הטכניקות והנהלים המתפתחים המופעלים על ידי מפעילי כופרה וכן, להתאים אסטרטגיות אבטחת מידע בהתאם", הסבירה קאלי גינטר – מנהלת בכירה לחקר איומי סייבר בחברת Critical Start וכמו כן הדגישה: "על ידי אימוץ גישת אבטחה רב שכבתית, פעילות אקטיבית של עדכונים ותיקונים, חינוך עובדים ותוכנית תגובה מוגדרת היטב לאירועים – יכולים ארגונים לשפר את העמידות שלהם מול איומי הכופרות המתפתחות של היום."

מתקפת כופרה זו מתרחשת מספר חודשים לאחר שמרכז אבטחת הסייבר הלאומי של בריטניה (NCSC) וסוכנויות אבטחה בינלאומיות שונות, הזהירו את הציבור מפני פעולות סייבר סיניות שמטרתן לסכן רשתות תשתית לאומיות חיוניות בארה"ב.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

נמל נאגויה ביפן הושבת עקב מתקפת כופרה
דילוג לתוכן