דלף עצום נוסף של מידע רפואי בארה"ב לאחר הפריצה ל- Fortra

פושעי סייבר גנבו מידע אישי ובריאותי של עוד חצי מיליון אנשים במהלך מתקפת כופרה של שרשרת אספקה על Fortra, מוקדם יותר השנה. חברת Intellihartx המטפלת בתשלומים וגבייה ממטופלים, אמרה בהודעה שהוגשה למשרד התובע הכללי של מיין כי מידע של 489,830 חולים נגנב מידע במתקפת הסייבר.

לפי ההודעה שמסרה חברת Intellihartx, גנבו פושעי הסייבר שמות חולים, כתובות מגורים, תאריכי לידה ומספרי תעודת זהות. דלף המידע מסכן גם את פרטי החיובים הרפואיים והביטוחים של המטופלים, כמו גם אבחנות ותרופות שלהם. יש לציין כי דלף המידע כולל גם נתונים אודות ילדים.

Intellihartx הינ קורבן נוסף של מתקפת כופרה שהופעלה כנגד מערכת העברת הקבצים GoAnywhere של Fortra, בה משתמשים ארגונים לשיתוף מערכי נתונים גדולים ברחבי האינטרנט. קבוצת הכופרה Clop לקחה אחריות על ניצול פגם אבטחה שלא נחשף בעבר בתוכנת GoAnywhere של Fortra, שהשפיע על יותר ממאה חברות וארגונים, כולל המממן הדיגיטלי Hatch Bank, ענקית האבטחה Rubrik ועיריית טורונטו.

מתקפת הכופרה של Clop גרמה למשרד הבריאות ושירותי האנוש האמריקאי לפרסם אזהרה על כך שקבוצת הכופרה מכוונת את פעילותה לתעשיית הבריאות. Clop תקפה גם יצרנים אחרים של כלי העברת קבצים, כולל תוכנת העברת הקבצים של Accellion ולאחרונה, פריצה ל- MOVEit, כלי העברת קבצים שפותח על ידי Progress Systems.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף עצום נוסף של מידע רפואי בארה"ב לאחר הפריצה ל- Fortra
דילוג לתוכן