האקרים אוקראינים משביתים ספק שירות של בנקים רוסיים

קבוצה של האקרים אוקראינים הידועים בשם Cyber.Anarchy.Squad טוענת למתקפת סייבר שהשביתה את ספקית הטלקום הרוסית Infotel JSC אשר מספקת שירותי קישוריות בין הבנק המרכזי הרוסי לבין בנקים רוסיים אחרים, חנויות מקוונות ומוסדות אשראי. בעקבות מתקפת הסייבר נותקו מספר בנקים גדולים ברחבי רוסיה מגישה למערכות הבנקאות במדינה כך שהם אינם מסוגלים לבצע תשלומים מקוונים. כך דיווח לראשונה אתר החדשות האוקראיני Economichna Pravda.

חברת Infotel אישרה את מתקפת הסייבר באתר האינטרנט שלה ואמרה כי היא עובדת על שחזור מערכות המחשוב שניזוקו בעקבות מה שהיא תיארה כמתקפת סייבר מסיבית: "אנחנו רוצים להודיע לכם שכתוצאה ממתקפת האקרים מאסיבית ברשת של Infotel JSC, ניזוק חלק מציוד הרשת", מסרה החברה הרוסית והוסיפה: "עבודות השיקום נמשכות כעת. מועדים נוספים לסיום העבודות יפורסמו. אנו מקווים להבנתכם ולהמשך שיתוף פעולה".

בעוד ש- Infotel, כמו גם ההאקרים שביצעו את המתקפה עליהם, עדיין לא חולקים את ציר הזמן של המתקפות, מראה פרויקט איתור וניתוח הפסקות אינטרנט של Georgia Tech (IODA) שספק האינטרנט של הבנק המרכזי של רוסיה הושבת ב- 8 ביוני בסביבות השעה 11:00 UTC. אנשי פרויקט IODA גם מאשרים כי החברה הרוסית עובדת על שחזור המערכות שלה והיא עדיין הייתה במצב לא מקוון 34 שעות לאחר ההשבתה.

"כל התשתית שלהם נהרסה, שום דבר חי לא נשאר שם", אמרו האקטיביסטים האוקראינים בערוץ הטלגרם שלהם כשהודיעו על מתקפת הסייבר שביצעו. כהוכחה למתקפות הסייבר שלהם, הם פרסמו צילומי מסך של גישה לכאורה לרשת של Infotel, כולל דיאגרמת רשת ומה שנראה כחשבון אימייל שנפגע. זהו דפוס החוזר על עצמו עבור קבוצת ההאקרים האוקראינית Cyber.Anarchy.Squad, אשר הפנתה את מתקפותיה כלפי חברות רוסיות אחרות לאחר שרוסיה פלשה לאוקראינה. יש לציין כי בשנה שעברה, הדליפה הקבוצה מאגרי מידע מקוונים שנגנבו ממערכות המחשוב של קמעונאי רוסי ויצרן תכשיטים. מאגרי המידע שהודלפו הכילו מיליוני רשומות עם מידע השייך לעובדי החברות וללקוחותיהן וכן, מיילים פנימיים של החברה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

האקרים אוקראינים משביתים ספק שירות של בנקים רוסיים
דילוג לתוכן