דלף מידע מאוניברסיטת מנצ'סטר לאחר מתקפת סייבר

אוניברסיטת מנצ'סטר נפגעה ממתקפת סייבר אשר ככל הנראה הובילה לגישה של האקרים למידע, אישר המוסד בהצהרה שפורסמה ב- 9 ביוני 2023. משרד התפעול הראשי באוניברסיטת מנצ'סטר אישר כי "לחלק ממערכות המחשוב שלנו השיג גורם בלתי מורשה גישה וסביר להניח שהנתונים הועתקו". האוניברסיטה עובדת כעת עם מומחים פנימיים ועם תמיכה טכנית חיצונית כדי לפתור את השלכות מתקפת הסייבר ולהבין לאילו נתונים ניגשו ההאקרים. האוניברסיטה נמצאת בקשר עם הרשויות הרלוונטיות לגבי המתקפה כולל הרשות להגנה על מידע בבריטניה, משרד נציב המידע (ICO), המרכז הלאומי לאבטחת סייבר (NCSC) וסוכנות הפשיעה הלאומית.

בעוד החקירות נמשכות, הומלץ לתלמידים ולצוות להיות ערניים למתקפות דיוג אפשריות. בהצהרתה אמרה אוניברסיטת מנצ'סטר: "אנחנו יודעים שזה יגרום לדאגה אצל חברי הקהילה שלנו ואנחנו מאוד מצטערים על כך. העדיפות שלנו היא לפתור את הבעיה ולספק מידע לנפגעים ברגע שנוכל ואנו מפנים לכך את כל המשאבים הזמינים".

אוניברסיטאות ומוסדות חינוך אחרים היו מוקד למתקפות כופרה בשנים האחרונות ומחקר משנת 2022 מצא כי כל מתקפת סייבר כזו עולה יותר מ- 2 מיליון ליש"ט בממוצע לתיקון. במאי 2022 נאלץ קולג' לינקולן בן ה- 157 באילינוי ארה"ב לסגור את שעריו לאחר שמתקפת כופרה נעלה את המוסד מחוץ לנתונים מכריעים עבור תלמידים וגיוס כספים.

הנתונים הרגישים ובעלי הערך שבידי האוניברסיטאות הופכים אותן למטרה גדולה עבור פושעי סייבר. לא רק שלאוניברסיטאות יש מאגר עצום של נתונים אישיים על סטודנטים ואנשי צוות, אלא הן גם מבצעות מחקרים רגישים בעלי ערך ויש בידיהן מגוון טכנולוגיות והתקנים המחוברים לרשת האוניברסיטאית, מה שמגביר את החשיפה למתקפות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מאוניברסיטת מנצ'סטר לאחר מתקפת סייבר
דילוג לתוכן