חברת לוגיסטיקה מאשימה מתקפת כופרה בחדלות פירעון ופיטורים

אחת מקבוצות הלוגיסטיקה הגדולות בבריטניה בבעלות פרטית – KNP Logistics הכריזה על עצמה כחדלת פירעון והאשימה מתקפת כופרה שהתרחשה בחודש יוני. כ- 730 עובדים יפוטרו כתוצאה מתהליך האדמיניסטרציה, למרות שאחד הגופים המרכזיים של הקבוצה כבר נמכר. תקרית זו הינה דוגמה לאיום הקיומי של מתקפות כופרה על עסקים, ממנו מזהירים מומחים.

יש לציין כי KNP Logistics Group כבר נאבקה על קיומה לפני מתקפת הכופרה, לפי ראג' מיטאל – המנהל המשותף המטפל בתהליך חדלות הפירעון מטעם חברת הייעוץ העסקי FRP Advisory: "על רקע תנאי שוק מאתגרים וללא יכולת להבטיח התאוששות עקב מתקפת הכופרה, העסק לא יכול להמשיך. אנו נתמוך בכל הצוות בתקופה הקשה הזו", אמר מיטאל. לדברי המנהלים, "מתקפת הכופרה השפיעה על מערכות מפתח, תהליכים ומידע פיננסי. הדבר השפיע לרעה על מצבה הפיננסי של הקבוצה ובסופו של דבר על יכולתה להבטיח השקעות ומימון נוספים".

KNP Logistics Group, שנסחרה תחת מספר שמות, נוספה לרשימת הקורבנות של קבוצת Akira בחודש יוני. בחודש יולי פרסמה חברת אבטחת הסייבר Avast בפומבי מפענח עבור כופרת Akira ובכך הציעה תקווה לעשרות הקורבנות שהותקפו מאז הופעת קבוצת הכופרה. לא ידוע אם הייתה KLP Logistics מסוגלת להשתמש במפענח לו הייתה הקבוצה מקבלת אותו.

מוקדם יותר השנה פרסמו המרכז הלאומי לאבטחת סייבר ומשרד נציב המידע (ICO) פוסט משותף בבלוג שבו נאמר שהם חוששים יותר ויותר כי נפגעי כופרה מסתירים תקריות הן מרשויות אכיפת החוק והן מהרגולטורים. מתקפות כופרה על ארגונים בבריטניה הגיעו לרמות שיא בשנה שעברה, כאשר פושעים סייבר גנבו מידע של יותר מ- 5.3 מיליון אנשים מלמעלה מ- 700 ארגונים. הנתונים חושפים שהיו מאות תקריות סייבר שהשפיעו על מגזר התחבורה והפנאי בבריטניה מאז אפריל 2019. נתוני 2023 עדיין אינם זמינים, אך שר הביטחון של בריטניה – טום טוגנדהט, אמר החודש כי בריטניה היא "מטרה עליונה לפושעי סייבר. הניסיונות שלהם להשבית בתי חולים, בתי ספר ועסקים – הרס את חייהם של אנשים ועלו מיליונים למשלמי המיסים. למרבה הצער, ראינו עלייה במתקפות". דובר NCSC אמר: "כופרה היא אחד מאיומי הסייבר המשמעותיים ביותר העומדים בפני בריטניה ולמתקפות הללו יכולות להיות השפעות מרחיקת לכת".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

חברת לוגיסטיקה בריטית מאשימה מתקפת כופרה בחדלות פירעון ופיטורים
דילוג לתוכן