מתקפת כופרה על ספק שירותי בריאות במישיגן

אחת ממערכות הבריאות הגדולות במישיגן – McLaren HealthCare, אישרה כי היא מתמודדת עם מתקפת כופרה לאחר שכנופיית כופרה מוכרת התפארה בביצוע המתקפה. דובר מטעם הארגון דיווח כי לאחרונה זוהתה פעילות חשודה ברשת המחשבים של הארגון ומיד החלה חקירה: "בהתבסס על החקירה שלנו, קבענו שחווינו אירוע של מתקפת כופרה. אנו חוקרים דיווחים לפיהם חלק מהנתונים שלנו עשויים להיות זמינים ברשת האינטרנט האפלה. אנו נודיע לאנשים שהמידע שלהם הושפע, אם בכלל, בהקדם האפשרי", אמר הדובר.

McLaren מפעילה 13 בתי חולים ברחבי מישיגן, כמו גם שירותים רפואיים אחרים כגון מרכזי עירוי, מרכזי סרטן, משרדים לטיפולי חירום וטיפולים מקצועיים וכן, רשת מעבדות קליניות. לחברה יותר מ- 28,000 עובדים והיא גם בעלת חברת ביטוח רשלנות רפואית. מוקדם יותר החודש דיווחה החברה על תקלות והשבתות אשר השפיעו על מערכות חיוב ותיעוד רפואי אלקטרוני. על פי הדטרויט Free Press נאלצה McLaren לכבות את רשת המחשבים שלה ב- 14 מתקנים שונים – מצב שהתדרדר כל כך, עד שהעובדים נאלצו לתקשר דרך הטלפונים האישיים שלהם.

דובר McLaren ציין כי "החברה גייסה מומחי אבטחת סייבר עולמיים מובילים כדי לסייע בחקירה שלנו והיינו בקשר עם רשויות אכיפת החוק. נקטנו גם באמצעים כדי לחזק עוד יותר את אבטחת הסייבר שלנו תוך התמקדות באבטחת מערכות המחשוב שלנו והגבלת הפרעות למטופלים ולקהילות שאנו משרתים." הדובר הוסיף כי מערכות המחשוב פעילות, אך לא הגיב לשאלה האם מערכות החיוב והרישום הוחזרו לפעילות. כמו כן לא נאמר אם ישולמו דמי הכופר.

כנופיית הכופרה Black Cat/AlphV לקחה אחריות על המתקפה בפוסט באתר ההדלפות שלה. הכנופיה טוענת כי גנבה 6 TB של נתונים הכוללים לכאורה נתונים אישיים של מיליונים, כמו גם סרטונים של עבודת בתי החולים. BlackCat כבר תקפה מוסדות בריאות ועוררה זעם מוקדם יותר השנה לאחר שניסתה לסחוט רשת בריאות בפנסילבניה על ידי פרסום תצלומים של חולות סרטן שד. בינואר היא לקחה אחריות על מתקפת כופרה על ענקית הטכנולוגיה NextGen Healthcare. הכנופיה עוררה כותרות בינלאומיות לפני שבועיים עם מתקפת הסייבר שלה על MGM Resorts, אשר השביתה בתי קזינו גדולים בלאס וגאס ושיתקה מכונות מזל, כספומטים ועוד.

מתקפת הכופרה על McLaren מתרחשת חודש לאחר שרשת בריאות גדולה נוספת בארה"ב הותקפה על ידי קבוצות כופרה. בתי חולים בארבע מדינות נאלצו לבטל פגישות, להפנות אמבולנסים ולהשתמש ברישומי נייר. יש לציין כי מתקפת כופרה זו עלולה להביא לסגירתם של לפחות שני בתי חולים בקונטיקט.

סוגיית מתקפות הכופרה על בתי חולים הגיעה השבוע לקונגרס האמריקאי, כאשר חברי בית הנבחרים ערכו שימוע אודות המשבר וגבו עדויות מאנשים שהתמודדו עם פושעי סייבר. סטיבן לפלר – נשיא אחת מספקיות הבריאות הגדולות בוורמונט, סיפר לקונגרס על ניסיונו בהתמודדות עם מתקפת כופרה ב- 2020 והזהיר כי למרות מערך אבטחת המידע שלהם, הם עדיין נפגעו: "זה באמת מרוץ חימוש. כפי שכולנו ראינו בחדשות במהלך 3 השנים האחרונות, הולכים ונעשים פושעי הסייבר מתוחכמים יותר ולכן, העבודה החשובה הזו להגנה על מערכות המחשוב שלנו לעולם לא תסתיים במלואה", אמר.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על ספק שירותי בריאות במישיגן
דילוג לתוכן