אוניברסיטת מישיגן משביתה את הרשת בעקבות מתקפת סייבר

אוניברסיטת מישיגן השביתה את כל מערכות המחשוב והשירותים שלה על מנת להתמודד עם אירוע אבטחת סייבר. אוניברסיטת מישיגן (U-M) היא אחד ממוסדות החינוך הוותיקים והגדולים בארצות הברית, המעסיקה למעלה מ- 30,000 אנשי סגל אקדמי ומנהלי ולומדים בה כ- 51,000 סטודנטים. בסדרת הכרזות שפורסמו באתר האוניברסיטה נכתב כי אירוע אבטחת סייבר גרם להשבתות IT ולשיבוש הגישה לשירותים מקוונים חיוניים לרבות גוגל, Canvas, Wolverine Access ולאימייל.

למרות ש- U-M הפעילה את צוות ה- IT שלה כדי לשחזר את מערכות המחשוב שנפגעו, הרגיש הממשל שיהיה בטוח יותר לנתק את רשת U-M מהאינטרנט בשל חומרת התקרית: "ביום ראשון אחר הצהריים, לאחר הערכה מדוקדקת של חשש אבטחת סייבר משמעותי, קיבלנו החלטה לנתק את קשרינו לאינטרנט", נכתב בעדכון הסטטוס. כמו כן נכתב: "נקטנו בפעולה זו כדי לספק לצוותי טכנולוגיית המידע שלנו את המקום הדרוש לטיפול בבעיה בצורה הבטוחה ביותר וזה כולל השבתת אינטרנט קווי ו- WiFi בקמפוס, M-Pathways, eResearch, DART וכל המערכות המשמשות ברישום סטודנטים". ההודעה גם מזהירה כי חלק מתשלומי הסיוע וההחזרים הכספיים יעוכבו בשל השבתת ה- IT.

שירותי Zoom, Adobe Cloud, Dropbox, Slack, Google, Canvas ו- Adobe Cloud שוחזרו וניתן לגשת אליהם מרשתות חיצוניות, אם כי הזמינות שלהם אינה יציבה עקב עומס יתר. אין להתעלם מעיתוי התקרית, שכן מתקפת הסייבר אירעה ערב שנת לימודים חדשה, כאשר סטודנטים וסגל מתכוננים להתחיל בשיעורים. בשל כך החליטה הנהלת U-M לוותר על דמי רישום מאוחרים. U-M ציינה כי היא עובדת עם מומחי אבטחת סייבר חיצוניים ורשויות אכיפת החוק הפדרליות כדי לחקור את מתקפת הסייבר.

התלמידים מסתמכים על המערכות הלא מקוונות כרגע כדי לגשת למידע כיתתי ולנווט בקמפוס הגדול, במיוחד במהלך הימים הראשונים של הלימודים. בשל היעדר אפשרויות גישה, יקבלו התלמידים התייחסות מיוחדת לצורך נוכחות ומטלות.

נזכיר כי לפני שלושה שבועות, חשפה אוניברסיטת מישיגן סטייט שהיא אחת הנפגעות ממתקפות גניבת הנתונים של MOVEit.

לחצו כאן למקור הידיעה ולקריאה נוספת

אוניברסיטת מישיגן משביתה את הרשת בעקבות מתקפת סייבר
דילוג לתוכן