מתקפת סייבר השביתה את המשחק Overwatch2

ב- 5 באוקטובר, יום אחד בלבד לאחר ההשקה הרשמית של המשחק Overwatch 2, נפגעו שרתי החברה על ידי מתקפת DDOS. בסוג מתקפה זה נשלחת כמות נתונים עצומה לשרת המשחק במטרה לשתק אותו היות וכוח העיבוד של השרת לא יעמוד בעומס ויקרוס. במצב זה לא יכלו שחקנים ברחבי העולם להתחבר לשרת. במתקפה הראשונה הבעיה טופלה די מהר אך לא נמנעה ולכן התרחשה מתקפה חוזרת. לא ידוע אם מדובר באותם האקרים של מתקפת הסייבר הראשונה אולם השרתים הועברו לא מקוון לצורך תחזוקת חירום לאחר מתקפת ה- DDOS השנייה תוך פחות משבוע.

מתקפת הסייבר התרחשה בזמן הגרוע ביותר עבור מפתחי Overwatch 2, מכיוון שהם בדיוק ביצעו מספר תיקוני באגים גדולים בזמן המתקפה. דמויות מפתח במשחק ננעלו על ידי המפתחים שגילו בהן באגים, אולם השיטה בה השתמשו המפתחים לנעול את הדמויות, יחד עם מתקפת הסייבר, גרמו לנעילה רחבה יותר מהמתוכנן.

בתום מתקפת ה- DDOS הוחזרו השרתים לפעילות תקינה, אך המעריצים תוהים אם זה יקרה שוב בקרוב. המפתחים אינם ששים למסור פרטים כלשהם, שכן כל דבר שהם יחשפו עלול להיות לרמז פוטנציאלי עבור ההאקרים. יש לציין כי התקרית הזו היא רק האחרונה בשורה ארוכה של בעיות עבור Overwatch 2, שכן השקת המשחק הייתה לא פחות מאסון: SMS Protect עורר מחלוקות רבות, התורים הארוכים במיוחד הרגיזו שחקנים כל השבוע וגם אלו שכן הצליחו להתחבר למשחק עלולים להיזרק ממנו על השגת הישג במשחק. יחד עם זאת, מי שצליחו לשחק את המשחק במשך זמן רב, סיפרו דברים חיוביים אודות החוויה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר השביתה את המשחק OVERWATCH
דילוג לתוכן