מתקפות סייבר של האקרים רוסים על חברת לוקהיד מרטין

האקרים רוסים דיווחו כי פתחו סוג חדש של מתקפת סייבר על ענקית ההגנה האמריקנית לוקהיד מרטין – מפתחת M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) שסיפקה ארה"ב לצבא האוקראיני. הצבא האוקראיני משתמש במערכות HIMARS כדי להשמיד מרכזי פיקוד רוסיים, מאגרי תחמושת ואספקה. הצבא האוקראיני גם השתמש ב- HIMARS כדי לפגוע במעבר נהר חיוני על פני נהר הדנייפר כחלק מהמתקפה הנגדית שלו להחזיר את אזור חרסון שנכבש על ידי רוסיה.

הידיעה אודות מתקפת הסייבר דווחה על ידי אתר חדשות בשפה הרוסית Life.ru המזוהה כפרו רוסי. לפי הדיווח, מתקפת הסייבר הושקה בשעה 7 בבוקר ה- 1 באוגוסט על ידי קבוצת ההאקרים הפרו-רוסית Killnet קילנט ומייסדה Killmilk. בידיעה נאמר: "מערכות רקטות של HIMARS שסופקו לאוקראינה על ידי התאגיד הצבאי תעשייתי לוקהיד מרטין מאפשרות לרשויות הפליליות של משטר קייב להרוג אזרחים, להרוס את התשתית והמתקנים החברתיים של אוקראינה הכבושה זמנית". עוד עוד נאמר כי לוקהיד מרטין "היא נותנת החסות בפועל של הטרור העולמי ואחראית לאלפי מקרי מוות".

Killnet ידועה בהתקפות מניעת שירות (DoS) ומניעות שירות מבוזרות (DDoS) על מוסדות ממשלתיים וחברות פרטיות מאז תחילת הפלישה הרוסית לאוקראינה. בהתקפות DoS ובהתקפות DDoS, מציפים ההאקרים את השרתים של פלטפורמה, שירות או אתר נתון על ידי הצפתם בתעבורה במטרה לגרום לשרתים לקרוס או להפסיק את פעולתם.

Killnet ביצעה מתקפת DDoS אינטנסיבית על מוסדות וחברות ממשלתיות של ליטא בחודש יוני כנקמה על המצור שהטילה ליטא על המעבר של סחורות רוסיות כגון פלדה ועפרות ברזל שאושרו על ידי האיחוד האירופי, אל המובלעת הרוסית קלינינגרד השוכנת בין ליטא לפולין. מלבד זאת, Killnet ביצעה גם התקפות DDoS דומות באתר הרשמי של הקונגרס האמריקאי ובשדה תעופה בקונטיקט. עם זאת, ההתקפות האחרונות שמכוונות ללוקהיד מרטין הן סוג חדש של התקפה, לדברי Killnet זמן קצר לפני ההתקפות. כמו כן, Killmilk, מייסד הקבוצה, הודיע ב- 1 באוגוסט בפוסט בטלגרם כי ההתקפות החדשות כוונו למערכות ייצור במתחמי התעשייה של לוקהיד מרטין והוא גם ידליף את המידע של עובדי החברה. Killmilk פנה לקבוצות האקרים אחרות כדי להסלים את מתקפות הסייבר נגד החברה: "אני קורא לכל קבוצות ההאקרים ליצור הסלמה במחזורי הייצור של לוקהיד מרטין ברחבי העולם, כמו גם להפיץ מידע אישי על הטרוריסטים של החברה הזו", אמר Killmilk בפוסט שלו בטלגרם.

בעוד קילמילק מכוון ליצרנית HIMARS, הצליח הצבא הרוסי לפרוץ גם ליחידות HIMARS הפועלות בשדה הקרב האוקראיני, לפי טענותיו של מומחה צבאי רוסי בשם אלכסיי לאונקוב אשר העלה את הטענות הללו בערוץ הטלוויזיה הרוסי שבבעלות המדינה Rossiya-1, שם אמר כי האמריקנים הופתעו לאחר שנודע להם כי הצבא הרוסי פרץ למערכות ה- HIMARS שלהם.

למאמר המקור ולקריאה נוספת

דילוג לתוכן