אתר הרכבות הרוסי הממשלתי הופל על ידי האקרים אוקראינים

חברת הרכבות הרוסית הממשלתית RZD דיווחה האתר והאפליקציה הסלולרית שלה היו מושבתים למשך מספר שעות עקב מתקפת סייבר מאסיבית שאילצה את הנוסעים לקנות כרטיסים רק בתחנות רכבת. ארגון ההאקטיביסטים האוקראיני IT Army לקח אחריות על המתקפה בערוץ הטלגרם שלו, אולם לא ניתן היה לאמת את טענות הקבוצה.

המערכת של RZD הייתה מושבתת למשך שש שעות, אך חברת הרכבות טענה מאוחר יותר שהיא החזירה את פעולתה למרות מתקפות סייבר מתמשכות. לפי RZD, חלק מהשירותים המקוונים של החברה עדיין אינם זמינים בגלל העומס הרב.

"המטרה שלנו היא לא להוריד לצמיתות את האתר. זה דורש מאמץ משמעותי להכין מתקפה על מטרה כזו", אמרו ההאקרים מקבוצת IT Army והוסיפו: "גם אם האתר יהיה מושבת רק לשעה, עדיין תהיה לכך השפעה משמעותית על כלכלת המדינה התוקפת".

זוהי המתקפה השנייה על RZD מאז תחילת המלחמה באוקראינה. בפברואר האחרון הושבתו האתר והאפליקציה לנייד של חברת הרכבות הרוסית בעקבות מתקפות אינטנסיביות של מניעת שירות (DDoS). מתקפות אלו פועלות על ידי הצפת אתר בתעבורת זבל, מה שהופך אותו לבלתי נגיש.

בעקבות מתקפת הסייבר הגדילה RZD את מספר משרדי הכרטיסים בתחנות הרכבת כדי שכל הנוסעים יוכלו לקנות כרטיסים.

חשוב להבין כי תקפות סייבר המכוונות לתעבורת רכבות, עלולות לשבש מאד את הלוגיסטיקה של מדינה. בשנה שעברה דווח על מתקפת סייבר על מסילת הרכבת הממלכתית של בלארוס, מתקפה אשר הפריעה להעברת חיילים רוסים לבלארוס לצורך תרגילים צבאיים. קולקטיב ההאקטיביסטים הבלארוסי Cyber Partisans שלקח אחריות על המתקפה, טען שמספר רכבות הפסיקו לפעול לאחר שההאקרים פרצו למכשירי הניתוב והמיתוג של מערכת הרכבות והפכו אותם לבלתי פעילים על ידי הצפנת נתונים המאוחסנים בהם.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

אתר הרכבות הרוסי הממשלתי הופל על ידי האקרים אוקראינים
דילוג לתוכן