חברות יעוץ מס בארה"ב שיתפו מידע רגיש ב- Meta

קבוצה של שבעה סנאטורים אמריקאים שלחה מכתב לראשי מס הכנסה, למשרד המשפטים ולוועדת הסחר הפדרלית וחשפה כי הם מצאו ראיות להפרה מזעזעת של פרטיות משלמי מסים בארה"ב על ידי חברות יעוץ והכנת דוחות מס וכן, על ידי חברות ביג טק. לפי המכתב, מידע על עשרות מיליוני משלמי מס בארה"ב נשלח על ידי שלוש חברות הכנת מס לענקית המדיה החברתית Meta. במכתב התבקשו הסוכנויות לפתוח מיד בחקירה.

שלוש חברות המס H&R Block, TaxAct ו- TaxSlayer השתמשו בקוד Pixel באתרים שלהן כדי לעקוב ולשפר את מסעות הפרסום שלהן במדיה. Pixel הינו חלק בלתי נפרד מתשתית המעקב של Meta אשר אוספת נתונים על אנשים באינטרנט. נתונים משמשים בסופו של דבר לפרסום ממוקד, המלצות תוכן מותאמות ולהכשרת האלגוריתמים של Meta. קוד ה- Pixel זמין באופן חופשי ונועד לעזור גם לבעלי אתרים וגם ל- Meta. קוד ה- Pixel של חברות המס אסף מידע כמו שמות וכתובות דוא"ל, אך גם מידע מפורט יותר כגון נתונים אודות הכנסות המשתמשים, סטטוס הגשת דוחות, סכומי החזרים כספיים וסכומי מלגות לימודים במכללות. יש לציין כי המידע שנאסף באתרי המשרדים הללו נשלח ל- Meta לכל הפחות במהלך שנתיים.

אחת מחברות הכנת המס הצהירה שהשתמשה ב- Pixel של Meta כדי לספק חוויה אישית יותר ללקוחות שלה ואף הצהירה כי: "לא ידענו ומעולם לא קיבלנו הודעה שפייסבוק אוספת פרטי מס אישיים מה- Pixel". לעומת זאת, הצהירה Meta שהיא מרגישה שהיה ברור במדיניות שלה שמפרסמים לא צריכים לשלוח מידע רגיש אודות אנשים דרך הכלים העסקיים שלה: "הדבר נוגד את המדיניות שלנו ואנו מלמדים מפרסמים הגדרה נכונה של כלים עסקיים כדי למנוע זאת".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

חברות יעוץ מס בארה"ב שיתפו מידע רגיש ב- Meta
דילוג לתוכן