מתקפת כופרה על חברת ScanSource גורמת להשבתות ארוכות

ספקית הטכנולוגיה ScanSource הודיעה כי נפלה קורבן למתקפת כופרה שהשפיעה על חלק ממערכות המחשוב שלה, הפעילות העסקית ופורטלי הלקוחות שלה. ScanSource הינה ספקית שירותי ענן וקישוריות SaaS בארה"ב, המציעה גם פתרונות PoS (נקודת מכירה) ותשלומים מיוחדים, אבטחה ו- AIDC (זיהוי אוטומטי ולכידת נתונים). החברה היא גם הבעלים של ספק שירותי הענן ופלטפורמת החינוך Intelisys ושל שירות הענן וספק השירותים המנוהלים intY. חברת ScanSource הינה ישות Fortune 1000 הנסחרת ב- NASDAQ, שם רשם מחיר המניה שלה ירידה של 1.42%, ככל הנראה כתוצאה מפרסום מתקפת הכופרה.

החל מה- 15 במאי יצרו לקוחות ScanSource קשר עם אתר BleepingComputer וטענו שאין להם יותר גישה לפורטלים ולאתרי הלקוחות של החברה, בעקבות חשש שהם תחת ממתקפת סייבר. ScanSource אישרו שהם תחת מתקפת כופרה ב- 14 במאי, מתקפה שהשפיעה על חלק מהמערכות שלה. החברה החלה ליישם את תוכנית התגובה שלה לאירועי סייבר, לרבות הודעה לרשויות אכיפת החוק וגיוס לאנשי מקצוע בתחום הפורנזי והסייבר. מומחים אלו מסייעים בחקירה המתמשכת ומסייעים ביישום אסטרטגיות למזעור השיבושים התפעוליים שנגרמו כתוצאה ממתקפת הכופרה.

ההשפעה של מתקפת הכופרה הייתה משמעותית, שכן החברה הזהירה שיהיו עיכובים במתן שירותים ללקוחות בתקופה הקרובה, עיכובים הצפויים להשפיע על הפעילות בצפון אמריקה ובברזיל: "החברה פועלת במרץ כדי להחזיר את המערכות המושפעות לפעילות, תוך הפחתת ההשפעה על עסקיה", נכתב בהודעה לעיתונות. כמו כן נכתב בהודעה כי: "ScanSource מצטערת על כל אי נוחות או עיכוב בעסקים העלולים להיגרם ללקוחות וספקים בצפון אמריקה ובברזיל ומעריכה את סבלנותם".

נכון לעכשיו עדיין לא ידוע איזו כופרה בדיוק עומדת מאחורי המתקפה או אם נגנבו נתונים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

מתקפת כופרה על חברת ScanSource גורמת להשבתות ארוכות
דילוג לתוכן