דלף מידע ברשת מלונות שנגרי-לה

רשת מלונות היוקרה שנגרי-לה גרופ הייתה קורבן לפרצת מידע גדולה. לפי הדיווחים, נגנבו נתונים אישיים של אורחים שהתארחו במלונות במדינות טוקיו, סינגפור, תאילנד, טייפה והונג קונג. סגן הנשיא הבכיר של רשת המלונות לתפעול ותהליכים, בריאן יו הודיע בדוא"ל לאורחי הרשת שנתוניהם נגנבו: "האקר מתוחכם הצליח לעקוף את מערכות ניטור אבטחת ה- IT של שנגרי-לה מבלי שזוהה וניגש באופן לא חוקי למאגרי המידע של האורחים".

מסד הנתונים שנפרץ הכיל נתונים כגון שמות אורחים, כתובות דואר אלקטרוני, מספרי טלפון, כתובות מגורים, מספרי חברות ב- Shangri-La Circle, תאריכי הזמנה ושמות חברות. המלון, לעומת זאת, הבטיח לאורחים שמידע קריטי כמו מספרי דרכונים, מספרי זהות, תאריך לידה ומספרי כרטיסי אשראי – נשארו מוצפנים.

המלון הודיע כי אירוע דלף המידע התרחש במהלך החודשים מאי – יולי השנה ובאופן מעניין למדי, דלף הנתונים התרחש במקביל לפסגת האבטחה העליונה של אסיה שנערכה במלון שנגרי-לה בסינגפור, לאחר הפסקה של שנתיים כתוצאה ממגיפת הקורונה. מומחי סייבר שבדקו את דלף המידע העלו השערה שייתכן שפסגת האבטחה העליונה הייתה המטרה של ההאקרים. עם זאת, רשויות המלון שנגרי-לה סירבו להתייחס לסברה וטענו שכעניין של מדיניות אין הם חושפים מידע אודות אורחי המלון.

למאמר המלא ולקריאה נוספת

דף מידע ברשת מלונות שנגרילה
דילוג לתוכן