הטכניון נדרש לתשלום כופר עצום לאחר מתקפת סייבר

קבוצת ההאקרים בשם Darkbit הוציאה לפועל מתקפת סייבר על המכון הטכנולוגי הישראלי – הטכניון בחיפה, מסיבות לאומניות. אתר האינטרנט של הטכניון הושבת והסטודנטים הנמצאים בעיצומה של תקופת המבחנים התבקשו להתנתק מחשבונות המשתמשים שלהם.

לפי אתר החדשות של וואלה אשר ראיין את חוקר מודיעין הסייבר תום מלכה, דרשה כנופיית Darkbit מהטכניון 80 ביטקוין, שהם שווה ערך ל- 1,747,971 דולר כדי לשחרר את מחשבי הטכניון מהכופרה. הטכניון, שהוא ספינת הדגל של המחקר המדעי בישראל ומכשיר מדי שנה אלפי מהנדסים ברמה גבוהה, התנצל בחשבון הלינקדין שלו בפני העמיתים, השותפים והסטודנטים על האירוע. לדברי הטכניון, הודיעו ההאקרים שהם מענישים את המוסד עקב "משטר האפרדהייד" בישראל.

כמו כן הוסיף תום מלכה, כי סביר להניח שצוות תגובה לאירועי סייבר יחקור את מתקפת הסייבר, יאמת את מספר המחשבים הנגועים, ימצא את נקודת החדירה ואת התאריך בו השיגו ההאקרים לראשונה גישה למחשבים ויסגור את הפרצה שאיפשרה להאקרים להשתלט על המחשבים. במידה וההאקרים לא השיגו שליטה אמיתית במערכת המחשוב וחור האבטחה נסגר, מומלץ לא לשלם את הכופר.

"פריצה בטכניון היא רעידת אדמה. אנחנו מזהירים מזה זמן רב מפני עלייה דרמטית במספר הפריצות לעסקים וארגונים, שרק מעטות מהן מגיעות לתקשורת", אמר ענר יזרעאלי, ראש תחום אבטחת מידע בתאגיד TORQ.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

הטכניון נדרש לתשלום כופר עצום לאחר מתקפת סייבר
דילוג לתוכן