מתקפת סייבר על ערוץ הטלוויזיה BabyTV – פעוטות נחשפו לתעמולה רוסית

ערוץ הטלוויזיה BabyTV נפל קורבן למתקפת סייבר שבה הוקרן לפתע סרט תעמולה רוסי בערוץ הילדים. חוקרי סייבר מזהירים כעת כי ההשתלטות על BabyTV לא הייתה המטרה האמיתית של ההאקרים, אלא מתקפה המבשרת על המשך. ביום חמישי 28 במרץ, חוו צופי BabyTV התרחשות מוזרה כאשר לפתע שודרה תעמולה רוסית במקום תוכן לילדים. מיכאל דומנך תיאר ל- NU.nl כיצד קודם נקטע הצליל ואז לפתע שודרה תעמולה רוסית בערוץ הילדים: "אפשר היה לראות את נשיא רוסיה פוטין, דגל רוסיה, אנימציות של גשר ומפה של רוסיה", ממשיך דומנך: "שאלתי את עצמי מה זה? אז זפזנו קדימה ואחורה. כפי שהתברר, זה בעצם שודר ב- BabyTV".

BabyTV הינו ערוץ טלוויזיה המיועד לילדים בגילאי אפס עד ארבע ומציג תכנים ידידותיים לילדים כמו מוזיקה עליזה ואנימציות צבעוניות. לפי חוקרי סייבר, הייתה מתקפת הסייבר פריצה מתוחכמת: מקור פגיעות האבטחה נעוץ בחברת הלוויין Eutelsat. ההאקרים פרצו ל- Eutelsat האחראית על העברת אות הטלוויזיה המוצפן של BabyTV ללוויין Hotbird שלה. אות הטלוויזיה משודר לאחר מכן בכל העולם על ידי לוויין זה. סרטי התעמולה הרוסים לא הוקרנו רק בהולנד אלא גם באותו ערוץ בפורטוגל ובסקנדינביה.

עדיין לא ברור אם מתקפת הסייבר בוצעה על ידי האקרים רוסים. לדברי מריאלה וויירמרס – עוזרת פרופסור לאבטחת סייבר ופוליטיקה באוניברסיטת מאסטריכט ל- NU.nl, מישהו אחר יכול גם לעמוד מאחורי הפריצה. עם זאת, היא מוצאת שזה מדאיג שזו הפעם הראשונה שבה מצליחים האקרים להשיג גישה לטלוויזיה בלוויין.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על ערוץ הטלוויזיה BabyTV - פעוטות נחשפו לתעמולה רוסית
דילוג לתוכן