דלף מידע עובדי אייר קנדה בעקבות פריצת סייבר

חברת התעופה Air Canada דיווחה כי קבוצה בלתי מורשית השיגה גישה למערכת הפנימית שלה ופגעה במידע האישי של מספר לא ידוע של עובדי חברת התעופה הגדולה במדינה. בהצהרה קצרה אמר דובר אייר קנדה – פיטר פיצפטריק, שרשומות מסוימות הושפעו מפריצת סייבר מוגבלת. חברת התעופה לא מסרה מידע אודות עיתוי פריצת הסייבר, או מתי נודע לה לראשונה על אירוע אבטחת הסייבר: "אנו יכולים לאשר שמערכות תפעול הטיסה והמערכות הפונות ללקוחות לא הושפעו. לא בוצעה גישה לפרטי לקוחות", אמר פיצפטריק וציין כי אייר קנדה הודיעה לרשויות הרלוונטיות וכן יצרה קשר עם מספר עובדים.

לפי פיצפטריק: "אנחנו יכולים גם לאשר שכל המערכות שלנו פועלות במלואן. יישמנו שיפורים נוספים לאמצעי אבטחת הסייבר שלנו, כולל בעזרת מומחי אבטחת סייבר עולמיים מובילים, כדי למנוע תקריות כאלו בעתיד, כחלק מהמחויבות המתמשכת שלנו לשמור על אבטחת המידע שאנו מחזיקים". אייר קנדה מסרה כי היא לא תמסור פרטים נוספים בעניין, כיוון שהמידע האישי אליו השיגו פושעי הסייבר גישה היה פנימי לחלוטין, לדברי פיצפטריק.

משרד נציב הפרטיות של קנדה קיבל מחברת אייר קנדה דוח בנושא פריצת הסייבר ובמשרד בוחנים כעת את הדוח כדי לקבוע את הצעדים הבאים.

חברות ברחבי קנדה, ציבוריות ופרטיות, חוו דלף מידע ומתקפות סייבר, אשר ה-RCMP (המשטרה המלכותית של קנדה) טוענת כי ימשיכו להוות איום משמעותי על הביטחון הלאומי והשגשוג הכלכלי של קנדה במהלך השנים הקרובות. בשבוע שעבר הוסרו האתר והאפליקציה של The Weather Network בעקבות פריצת סייבר, מה שאילץ את חברת האם שלה Pelmorex Corp ליצור קשר עם ה- RCMP בזמן שבדקו את התקרית. במהלך השנה האחרונה נפגעו בקנדה על ידי האקרים משרד ראש הממשלה, ענקית המכולת Empire Co. Ltd., Indigo Books & Music Inc, משטרת המעבר של ונקובר, מועצת הפיקוח על המשקאות של אונטריו ועוד רבים אחרים. בכל זאת, נדחקה חקיקת אבטחת סייבר פדרלית שנועדה להגן על השירותים הקריטיים של קנדה בשלבי קריאה מוקדמים ב- 2021, גם כאשר גדל מספר אירועי אבטחת סייבר. זאת, ברקע טענת מומחי אבטחת סייבר האומרים כי חברות רבות אינן משקיעות די למען אבטחת הסייבר שלהן.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע עובדי אייר קנדה בעקבות פריצת סייבר
דילוג לתוכן