פריצת סייבר למערכות המחשוב של בית הדין הפלילי הבינלאומי

בית הדין הפלילי הבינלאומי (ICC) דיווח על מתקפת סייבר לאחר שגילה בשבוע שעבר כי מערכות המחשוב שלו נפרצו: "בסוף השבוע שעבר זיהו שירותי בית הדין הפלילי הבינלאומי פעילות חריגה שהשפיעה על מערכות המידע שלו. הופעלו אמצעים מיידיים כדי להגיב לאירוע אבטחת סייבר זה ולמתן את השפעתו", נמסר מה- ICC אשר חוקר כעת את האירוע בסיוע הרשויות ההולנדיות, שכן הולנד משמשת כמדינה המארחת של ה- ICC.

ה- ICC גם התווה תוכניות להגברת המאמצים לחיזוק הגנת אבטחת הסייבר שלו, כולל זירוז אימוץ טכנולוגיית ענן. נכון לעכשיו, אין מידע לגבי אופייה והשפעתה של מתקפת הסייבר על מערכות המחשוב של ה- ICC או האם הצליחו פושעי הסייבר להשיג גישה ולגנוב מידע מרשת המחשוב שלו. בית המשפט רק דיווח כי הוא ממשיך לנתח ולמתן את ההשפעה של פריצת הסייבר, תוך התמקדות בכך שעבודת הליבה של בית המשפט תימשך.

ה- ICC הינו בית דין בינלאומי אשר חוקר ומעמיד לדין בגין העבירות החמורות ביותר המשפיעות על הקהילה הבינלאומית, לרבות פשעי מלחמה, רצח עם ופשעים נגד האנושות. לדוגמה, במארס 2023 הוציא ה- ICC צו מעצר לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בגין פשעים הקשורים לפלישה של רוסיה לאוקראינה. ה- ICC הוקם בשנת 2002 לאחר כניסתה לתוקף של אמנת רומא לבית הדין הפלילי הבינלאומי (חוק רומא) ונכון למרץ 2023, חברות בו 123 מדינות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

פריצת סייבר למערכות המחשוב של בית הדין הפלילי הבינלאומי
דילוג לתוכן