20 מיליון דולר הפסד לחברת Revolut לאחר פריצה למערכת התשלומים

בתחילת 2022 ניצלו פושעי סייבר פגם בלתי מוכר במערכות התשלומים של Revolut (חברת ניאובנק ופינטק) כדי לגנוב יותר מ- 20 מיליון דולר מכספי החברה. המקרה דווח על ידי הפייננשל טיימס, תוך ציטוט של מספר מקורות אנונימיים בעלי ידע אודות התקרית, שלא נחשפה בפומבי.

פגם האבטחה נבע מאי התאמות בין המערכות האמריקאיות והאירופיות של Revolut, מה שגרם להחזר כספי מוטעה כאשר חלק מהעסקאות נדחו. הבעיה זוהתה לראשונה בסוף 2021, אך לפני שניתן היה לפתור אותה, מינפו קבוצות פשע מאורגנות את פרצת האבטחה ועודדו אנשים בצע רכישות יקרות שימשיכו להידחות ושהסכומים המוחזרים יימשכו מכספומטים.

הפרטים הטכניים המדויקים הקשורים לפגם האבטחה אינם ברורים כרגע. כ- 23 מיליון דולר נגנבו בסך הכל וחלק מהכספים הוחזרו על ידי מרדף אחר מי שמשכו מזומנים מכספומטים. תוכנית ההונאה ההמונית האמורה גרמה לחברת Revolut הפסד נקי של כ- 20 מיליון דולר.

חשיפה זו מגיעה פחות משבוע לאחר שהאינטרפול הודיע על מעצרו של חשוד בכיר בקבוצת פושעי סייבר המכונה OPERA1ER, אשר נקשר למתקפות סייבר שכוונו כלפי מוסדות פיננסיים ושירותי בנקאות ניידים באמצעות נוזקות, דיוג והונאות דוא"ל עסקי.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

הפסד של 20 מיליון דולר לחברת Revolut לאחר פריצה למערכת התשלומים
דילוג לתוכן