פריצת סייבר לשירות בתי המשפט באוסטרליה

לפי דיווח של שירות בתי המשפט בויקטוריה (CSV) אוסטרליה, הושפעו תיקי בתי משפט ובתי דין מתקרית אבטחת סייבר, כאשר האקרים השיגו גישה להקלטות של דיונים. ה- CSV חשף את האירוע בהצהרה שמסר ב- 2 בינואר 2024. ההודעה הפומבית הזו הגיעה כ- 12 ימים לאחר של- CSV נודע לראשונה על תקרית אבטחת הסייבר ב- 21 בדצמבר 2023. לטענת ה- CSV לקח זמן לקבוע אילו הקלטות ותמלילים הושפעו מפריצת הסייבר.

פריצת הסייבר גרמה לגישה בלתי מורשית למערכות CSV, מה שהוביל לשיבוש רשת המחשוב של בתי המשפט, כולל הקלטות וידאו, הקלטות אודיו ושירותי תמלול. ההקלטות כוללות גם תיקים שנדונו בבית המשפט העליון של ויקטוריה – בית המשפט העליון במדינה. בחלק מההקלטות שנפגעו עשויים להיות אנשים אשר זהותם מוגנת על ידי צווי בית משפט או על ידי חקיקה.

"אנחנו מבינים שזה מטריד מאד עבור אלו שהיו חלק משימוע בבתי המשפט. אנו מתנצלים על המצוקה שהדבר עלול לגרום לאנשים", אמרה לואיז אנדרסון – מנכ"לית CSV. כרגע יש באפשרות כל בתי המשפט לפעול, לאחר שנקבעו הסדרים כך שיוכלו להמשיך בעבודתם בבטחה בזמן שה- CSV מקים מחדש את רשת המחשוב שנפרצה. מה- CSV נמסר כי במהלך מתקפת הסייבר לא הייתה גישה למערכות בית משפט או לרישומים אחרים, כולל נתונים של עובדים או נתונים פיננסיים. ה- CSV פועל ליידוע אנשים בדיונים שבהם אולי ניגשו להקלטות שלהם וכמו כן, הקים מרכז קשר עם צוות ייעודי הזמין למי שמחפש מידע נוסף או סיוע.

ה- CSV הדגיש כי המאמצים שלו לחזק את האבטחה ברחבי בתי המשפט ובסביבת הטכנולוגיה הכלל-בית דין, כוללים עבודות לחיזוק אבטחת המידע ברחבי בתי המשפט והסביבה הטכנולוגית של בתי הדין.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

פריצת סייבר לשירות בתי המשפט באוסטרליה
דילוג לתוכן