מתקפת כופרה על עיירה אוסטרית גרמה לביטול לוויות

עיריית קורנויבורג באוסטריה מסרה כי היא נפגעה ממתקפת כופרה, מה שגרם לביטול הלוויות. כמו כן, הודיעה העירייה לתושבים כי ניתן להשיג את עובדי העירייה רק באמצעות הטלפון. בעיירה הקטנה על גדות הדנובה, כמה קילומטרים צפונית לווינה, חיים כ- 13,000 תושבים. בהצהרה שפורסמה באתר העירייה נכתב כי המחלקה הטכנית של העירייה עובדת קשה כדי לפתור את הבעיה ולהקשיח את אבטחת המידע.

על פי דיווחים בתקשורת, השפיעה מתקפת הכופרה על כל הנתונים שבידי העירייה, כולל מערכת הגיבויים. גורמים רשמיים בעירייה אישרו קבלת דרישת תשלום כופר. המקומון Mein Bezirk ציטט את סגנית ראש העיר – הלן פוקס-מוזר: "הכל מת, אנחנו אפילו לא יכולים להדפיס טפסי רישום או תעודות פטירה או העברת חשבונות". Noen – עיתון מקומי אחר, דיווח כי הלוויות בוטלו עקב חוסר היכולת להנפיק תעודות פטירה (יש לציין כי רוב המדינות דורשות הפקת תעודת פטירה לפני קבורה או שריפת הנפטר).

מנהל ה- IT של העירייה – כריסטופר קרמליקה, גילה את המתקפה בשבוע שעבר בליל ה- 2 בפברואר: "לפתע קיבלתי מייל שאומר שמשהו שלא אמור לקרות קורה עם המידע במערכת המחשוב שלנו. כמובן שבדקתי את זה מיד ושמתי לב שהכל מוצפן", אמר קרמליקה. גורמים רשמיים אמרו כי דיווחו למשטרה אודות מתקפת הכופרה ודרישת התשלום. פוקס-מוזר, המובילה את הנושא בזמן שראש העיר בחופשה, אמרה כי העירייה לא תשלם את דמי הכופר. פוקס-מוזר אמרה כי צוות ה- IT אישר את אבטחת מערכות המחשוב של העירייה כבר בדצמבר 2023: "קיבלנו אישור שהכל בטוח אך לצערי פושעי הסייבר נמצאים תמיד צעד אחד קדימה".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על עיירה אוסטרית גרמה לביטול לוויות
דילוג לתוכן