שירות הגיבוי המקוון של 010 הינו בעל יעילות חסרת תקדים בכל הנוגע למידע

בכל הנוגע להגנה על נתונים, דיוק ויעילות הגיבוי הם מן האתגרים הגדולים ביותר העומדים כיום בפני ארגונים. תהליכי גיבוי חייבים להסתיים בהצלחה בחלונות זמן קצרים, ההשפעה של התהליכים הללו על ביצועי מערכת הייצור צריכה להיות קטנה ככל האפשר, יש לאחסן את הנתונים המגובים במקום נפרד ושמור ובמקרה אסון, יש לשחזר את הנתונים במהירות האפשרית.

שירות גיבוי מקוון של 010 הוא שירות בעל יעילות חסרת תקדים בכל הנוגע למידע שנאסף, נקלט, מאוחסן ומועבר ברשת באמצעות השיטות הבאות:

  • גיבוי מצטבר (אינקרמנטלי) בלתי מוגבל על גבי דיסק – הטכנולוגיה העומדת מאחורי השירות של 010 נועדה לספק גיבוי אינקרמנטלי בלתי מוגבל. תכונה ייחודית זו אפשרית בזכות מערך גיבויים על גבי דיסק המחליף את שיטת הגיבוי המיושנת על גבי קלטות, ופירוש הדבר הוא שבעת תהליך השחזור אין צורך לבזבז זמן יקר בחיפוש אחר קלטת הגיבוי הבאה. כמו כן, תכונה זו מבטיחה שבתהליך הגיבוי אך ורק שינויי נתונים ברמת בלוק בודד יגובו. באופן זה, פוחתת כמות הנתונים הנשלחת דרך רשת התקשורת האזורית (WAN).
  • דה-דופליקציה – הטכנולוגיה של 010 תומכת בדה-דופליקציה מקומית / מצד הלקוח ברמת רשת התקשורת המקומית (LAN), כמו גם בדה-דופליקציה גלובלית (הנקראת גם מחיקת קבצים משותפים, Common File Elimination) בכל האתרים המוגנים. התוכנה מזהה נתונים כפולים על ידי חיפוש אחר נתונים זהים שסומנו לגיבוי יותר מפעם אחת. כל הנתונים מושווים על סמך תוכנם. לפיכך, אין זה חשוב באם הקבצים נמצאים בשרתים שונים, או באם יש להם שמות שונים. נתונים משותפים מאוחסנים במאגר הרלוונטי וסמנים/תוויות מובילים מן המיקום המקורי של הנתונים אל מיקומם בספרייה. תהליך זה הינו המשכי, מאחר ונתונים משותפים יכולים להופיע בכל עת.
  • דחיסת נתונים – שיעור הדחיסה המושג באמצעות דחיסת נתונים תלוי בסוג הנתונים. ניתן להגיע לשיעורי דחיסה גבוהים יותר במאגרי מידע בהשוואה לקבצים של תמונות או קבצי אודיו. דחיסה של נתונים דחוסים עשויה דווקא להגדיל את הקובץ, ולכן הטכנולוגיה של 010 מסוגלת לזהות קבצים דחוסים ולהימנע מדחיסה מחדש של קבצים אלה.
  • אחסון מקומי – הטכנולוגיה של 010 כוללת תכונה של אחסון מקומי, כלומר יצירת עותק נוסף של הנתונים המגובים הנמצא באתר הלקוח. התוכנה משתמשת בעותק זה של הנתונים המגובים במהלך תהליכי שחזור, כך שרוב הנתונים משוחזרים במקום וזמן השחזור מתקצר במידה ניכרת.
  • הגבלת רוחב פס – התוכנה מאפשרת הגבלת השימוש ברוחב הפס בתהליכי העלאה והורדה. באמצעותה תוכלו אפילו לקבוע כללים שונים להגבלת רוחב הפס שיחולו בימים מסוימים ובשעות מסוימות.

השילוב בין דה-דופליקציה של נתונים, מרווחי זמן רציפים, דחיסה ואחסון מקומי, משנה את הכלכלה של הגנה על נתונים לטובתם של העסקים. ארגונים יכולים להקטין את רוחב הפס של הרשת האזורית (WAN) שהארגון שלהם מנצל, ועל ידי כך להקטין את עלויות התפעול וכן לצמצם את נפח האחסון הנדרש כדי לספק את השירות של 010. שילוב זה אינו מהווה חיסכון חד פעמי בעלויות, אלא מחויבות מתמשכת להבטחת הכדאיות הכלכלית של השירות שאנו מעניקים ללקוחותינו. האפשרות להגבלת את רוחב הפס מאפשרת ניהול של רוחב הפס, המבטיח שהלקוחות שלנו לא ישלמו מעבר לנדרש עבור השימוש שהם עושים ברשת האזורית.

דילוג לתוכן