מתקפת כופרה על קבלן פרטי של צבא קנדה

מחלקת ההגנה של קנדה אישרה ביום חמישי שהמערכות שלה לא הושפעו ממתקפת כופרה על ענקית ההנדסה בלאק ומקדונלד. בלאק ומקדונלד לא הגיבו לבקשות חוזרות ונשנות לתגובה, אך דובר של משרד ההגנה הלאומי של קנדה אמר לאתר The Record כי הוא מודע למתקפת כופרה על החברה. הדובר הסביר שבלק אנד מקדונלד היא חברת האם של מפעילי בסיסים קנדיים, המחזיקה במספר חוזים עם משרד ההגנה הלאומי לניהול מתקנים ושירותי תמיכה לוגיסטית. "Defence Construction Canada (DCC) מנהלת חלק מהחוזים הללו מטעם משרד ההגנה הלאומי. עבור רוב סוגי החוזים הללו אין לקבלן גישה ישירה לרשתות ואתרי משרד ההגנה הלאומי", אמר הדובר והוסיף: "בשלב זה אין ראיות להשפעה כלשהי על מערכות או קבצים של DCC וגם לא על פעולות משרד ההגנה הלאומי כתוצאה מהתקרית הזו". לאחר שנודע ל- DCC אודות מתקפת הכופרה, היא חסמה את כל המיילים הנכנסים מבלאק ומקדונלד וניהלה את עסקיה בטלפון או באופן אישי.

לבלאק ומקדונלד יש גם חוזים עם ועדת התחבורה של טורונטו ו- Ontario Power Generation. שניהם אמרו ל- Canadian Press שהחברה עדכנה אותם אודות מתקפת הכופרה. אף קבוצת כופרה לא לקחה עדיין אחריות על מתקפת הכופרה.

קנדה כבר התמודדה השנה עם לפחות שלוש מתקפות כופרה. קבוצת הכופרה LockBit עוררה בתחילת השנה זעם לאחר מתקפת סייבר הרסנית על בית החולים לילדים הגדול במדינה. מתקפת כופרה על ספקית האנרגיה הראשית של הטריטוריה הגדולה והצפונית ביותר בקנדה התרחשה בינואר ומוכרת הספרים הגדולה במדינה אינדיגו נאבקה במשך שבועות כדי להתאושש ממתקפת כופרה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על קבלן פרטי של צבא קנדה
דילוג לתוכן