האקרים מדביקים בנוזקה שחקני Call of Duty

האקרים מדביקים שחקנים של משחק Call of Duty ישן בנוזקת תולעת המתפשטת אוטומטית. ב- 26 ביוני התריע משתמש בפורום Steam בפני שחקנים אחרים של Call of Duty: Modern Warfare 2 שהאקרים תוקפים באמצעות נוזקת תולעת והציע למשתמשים להפעיל אנטי וירוס. נראה שהנוזקה שהוזכרה בשרשור נמצאת במאגר המקוון של VirusTotal. שחקן אחר טען שניתח את הנוזקה וכתב באותו שרשור בפורום שנראה כי הנוזקה היא אכן תולעת, בהתבסס על סדרת מחרוזות טקסט שמצא בתוך הנוזקה. מקורב לתעשיית המשחקים, שביקש להישאר בעילום שם מכיוון שלא הורשה לדבר עם העיתונות, אישר שהנוזקה מכילה את המחרוזות הללו, מה שמאשש כי מדובר בנוזקת תולעת.

דובר ענקית המשחקים Activision – ניל ווד, התייחס לציוץ שפרסמה החברה בחשבון טוויטר רשמי של עדכוני Call of Duty, אשר מכיר במעורפל בנוזקה: "Multiplayer עבור Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009) הועבר למצב לא מקוון בזמן שאנו חוקרים דיווחים על בעיה", נכתב בציוץ.

לא ברור מדוע ההאקרים מפיצים את הנוזקה הזו. הנוזקה היא תולעת מכיוון שנראה שהיא מתפשטת דרך לובי מקוון באופן אוטומטי משחקן נגוע אחד לאחר. המשמעות היא שההאקרים חייבים למצוא ולנצל באג אחד או מספר באגים במשחק כדי להפעיל קוד זדוני במחשבים של השחקנים האחרים.

Call of Duty: Modern Warfare 2 שוחרר על ידי Activision בשנת 2009, אך עדיין יש לה קהילה מקוונת קטנה של שחקנים. לפי אתר העוקב אחר מספר השחקנים שמשחקים במשחקי וידאו באינטרנט, קיימים כרגע כ- 600 אנשים המשחקים במשחק. Valve, המפעילה את פלטפורמת Steam, לא מסרה תגובה.

יש לציין כי אמנם היו מקרים של נוזקות שהופצו דרך משחקי וידאו, אולם הדבר מתבצע בדרך כלל באמצעות גרסאות טרויאניות של מתקיני משחקים ואפילו צ'יטים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

האקרים מדביקים שחקני Call of Duty בנוזקה
דילוג לתוכן