מתקפת סייבר על בית חולים לילדים בקנדה

בית החולים לילדים SickKids שהינו בית חולים מוביל לרפואת ילדים בטורונטו קנדה נפגע ממתקפת סייבר, מה שגרם להשבתת מספר מערכות רשת. בית החולים הודיע לציבור על מתקפת ההסייבר המתמשכת בפוסט בטוויטר ב- 20 בדצמבר 2022. בית החולים חשף שכתוצאה מהתקרית הוא הפעיל "קוד אפור" – קוד המופעל עקב כשל במערכת, שנכנס לתוקף מ- 21:30 בערב שעון החוף המזרחי ביום ראשון 18 בדצמבר. בהצהרתו, סיפר בית החולים כי המתקפה השפיעה עד כה רק על מספר מערכות קליניות וארגוניות, כמו גם מספר קווי טלפון ועמודי אינטרנט של בית החולים. בנוסף הופעלו נהלי השבתה במידת הצורך.

בית החולים SickKids הרגיע את המטופלים שהטיפול בהם לא יושפע, אם כי ייתכנו קשיים בהתקשרות לבית החולים וגישה לחלק מדפי האינטרנט שלו והוסיף כי אין כרגע הוכחה לגניבת מידע אישי או מידע בריאותי אישי של מטופלי בית החולים. בית החולים גם הודיע לממשלה ולשותפי בית החולים אודות מתקפת הסייבר וקיים קשר עם גורמים מומחים כדי לפתור את התקרית ולחזור לשגרה בהקדם האפשרי. כרגע אין מידע על סיבת מתקפת הסייבר.

בתי חולים היו יעד כבד למתקפות כופרה בשנים האחרונות ובשנה שעברה בארה"ב הוגשה תביעה נגד בית חולים בטענה כי מותו של תינוק נגרם ממתקפת כופרה. מוקדם יותר החודש נאלץ בית חולים בצרפת לעבוד במצב לא מקוון בעקבות מתקפת סייבר. בנובמבר דווח כי בית חולים גדול ביפן נאלץ להשעות את שירותי הרפואה השגרתית שלו עקב מתקפת כופרה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על בית חולים לילדים בקנדה
דילוג לתוכן