חברת שירותי בריאות שיניים לילדים תחת מתקפת סייבר

חברת שירותי בריאות שיניים לילדים דיווחה על מתקפת סייבר שחשפה את הרשומות האישיות של יותר מ- 100,000 מטופלים ולקוחות. הנתונים שנפגעו כוללים שמות, כתובות מגורים, כתובות דוא"ל ופרטים רפואיים. Acadia Health המכונה Just Kids Dental (JKD), פרסמה החודש את החשיפה לרשויות בארה"ב לאחר שהבחינה בפריצה למערכות המחשוב שלה ב- 8 באוגוסט. עד אז כבר הייתה לפושעי הסייבר גישה במשך כמעט שבוע – כך דיווחה JKD במכתב שנשלח לעובדיה בהווה ולעבר וללקוחותיה. המספר הכולל של קורבנות מתקפת סייבר זו עומד על 129,623.

"נעשה שימוש בנוזקה להצפנת רשתות המחשבים והנתונים של JKD, כולל מערכות מחשוב בהן משתמשת החברה כדי לאחסן קבצי חולים ועובדים", נכתב בהצהרת JKD. הנתונים שנגנבו כוללים שמות, כתובות מגורים, כתובות דוא"ל, מספרי טלפון, תאריכי לידה, מספרי ביטוח לאומי, רשומות רפואיות, מספרי רישיון נהיגה, מידע על ביטוח בריאות וטיפולים כולל תמונות רנטגן ופרטי מצבים בריאותיים.

בהצהרת JKD נטען כי לא נגנבו פרטי חשבונות בנק או כרטיסי אשראי של מטופלים. באופן מפתיע יצרו פושעי הסייבר קשר עם JKD ואישרו בפניה כי מחקו את הנתונים מבלי להפיץ אותם, כך שלא צפוי שיהיה בהם שימוש לרעה בעתיד. בהודעתם ל- JKD כתבו פושעי הסייבר: "…עם זאת, אנו שולחים לכם הודעה זו על מנת שתוכלו לנקוט בצעדים הנחוצים כדי להגן על המידע שלכם."

JKD לא הציעה פיצוי לקורבנות, אך מתעקשת כי היא נקטה צעדים כדי לחקור את האירוע תוך הגברת האבטחה ושחזור מערכות המחשוב שלה. יצויין כי JKD הפצירה בקורבנות מתקפת הסייבר לגלות עירנות מוגברת מפני מקרים של גניבת זהות והונאה, לעקוב אחר דפי החשבון שלהם ולדווח לרשויות על כל פעילות חשודה או בלתי מורשית.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

חברת שירותי בריאות שיניים לילדים תחת מתקפת סייבר
דילוג לתוכן