מערכות מחשוב של חברת מיחזור הושבתו עקב מתקפת סייבר

ענקית המחזור הנורבגית TOMRA דיווחה כי היא מבודדת מערכות טכנולוגיות בעקבות התמודדות עם מתקפת סייבר נרחבת. ל- TOMRA מספר חטיבות המתמקדות בפתרונות פסולת ומחזור, מערכות מיון מתכות, מערכות כרייה וציוד מיון מזון. מתקפת הסייבר החלה ב- 16 ביולי, כך דיווחה אתמול החברה לבורסה של אוסלו. בעדכון נוסף נאמר: "כדי להכיל את מתקפת הסייבר, ניתקנו מיד שירותים נבחרים ומאז ניתקנו אחרים. צוות משאבים פנימיים וחיצוניים פועל מסביב לשעון כדי לפתור את המצב ומערכות המחשוב המושפעות תישארנה במצב לא מקוון עד שיהיה בטוח לפתוח אותן."

שירותי IT פנימיים של TOMRA וגם חלק מיישומי העורף שלה עדיין לא מקוונים ומשפיעים על ניהול שרשרת האספקה. המשרד העיקרי עדיין במצב בלתי מקוון והצוות התבקש לעבוד מרחוק. רוב המכונות האוטומטיות הפועלות ממשיכות לעבוד במצב לא מקוון, אם כי חלקן אינן פועלות עוד. חטיבות המיחזור והמזון פועלות כרגיל, למרות שחלק מהפונקציונליות מוגבלת בגלל שהשירותים הדיגיטליים אינם מקוונים.

"המטרה העיקרית שלנו היא להמשיך ולספק את השירותים שלנו ללקוחות ולצמצם את ההשפעה של מתקפת הסייבר הזו. למתקפה יש כיום השפעה מוגבלת על פעילות הלקוחות של TOMRA. רוב השירותים הדיגיטליים של TOMRA מתוכננים לפעול במצב לא מקוון למשך פרק זמן מסוים, אבל ייתכן שהפונקציונליות תפחת בינתיים", אמרה החברה. כמו כן הוסיפה בדיווח כי: "הופעל צוות להקמת פתרונות זמניים לכל המערכות הדיגיטליות כדי לתמוך בשמירה על פתרונות ללקוחות פעילים לאורך זמן".

על ידי השפעה על הפעילות של מערכות ושירותים של חברה כמו TOMRA הפועלת במגוון תעשיות, יכולים פושעי סייבר לגרום לנזקים פיננסיים וחברתיים משמעותיים לארגון עצמו, כמו גם לשרשראות אספקה גלובליות שיאלצו את הארגון לפעול במהירות לתשלום כל כופר כדי להתחיל מחדש את הפעילות.

חוקרי סייבר מציינים כי יותר משליש מחברות המזון והמשקאות צופים שהשפעת הפרעה תפעולית כמו מתקפת סייבר תישא עלות כספית של לפחות מיליון דולר לשעה. נראה שככל שיותר מערכות סייבר-פיזיות כמו ICS ו- IoT מחוברות לרשתות, הסיכון רק יגדל ככל שעסקים יחשפו את עצמם לאיומי סייבר ופגיעויות אבטחה. בחודש שעבר אישרה יצרנית Oreo Modelez International שנגנב ממנה מידע אישי אודות 51,000 עובדים לשעבר ובהווה וכמו כן, מפעלי ייצור המזון של Dole בצפון אמריקה נסגרו זמנית בפברואר, על פי הדיווחים עקב תוכנת כופרה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מערכות מחשוב של ענקית המיחזור TOMRA הושבתו עקב מתקפת סייבר
דילוג לתוכן