מתקפת סייבר על ספק ניהול רשומות משבשת עבודת רשויות ממשל בארה"ב

מאות מחוזות בארה"ב חזרו לעבוד עם עטים ונייר לאחר שמתקפת סייבר על ספק ניהול הרשומות הדיגיטליות שלהם שיבשה בשבוע שעבר אפשרויות צפייה, הוספה ועריכה של רשומות ממשלתיות. ספקית צד שלישי בשם Cott Systems – ספקית פתרונות מבוססי ענן, הודיעה ללקוחותיה כי מתקפת סייבר פגעה במערכות החברה וגרמה לפעילות חריגה בשרתים שלה ב- 26 בדצמבר. החברה הגיבה בניתוק השרתים שלה מהחשמל כדי לבודד את הפריצה למערכות שלה.

Cott Systems מסייעת בניהול נתונים ממשלתיים, לרבות רישומים ציבוריים, רישומי קרקע ותיקים משפטיים. החברה משרתת למעלה מ- 400 רשויות מקומיות ב- 21 מדינות בארה"ב. השעיית פעילות שרתי החברה אילצה מאות רשויות מקומיות לעבור לעבודה באמצעות תהליכים ידניים, מה שגרם להאטה משמעותית בעיבוד תעודות לידה, רישיונות נישואין ועסקאות נדל"ן. אפקט האדווה של מתקפת הסייבר הורגש במחוזות שונים ברחבי הארץ, כאשר קצב העבודה שלהם הואט. לפחות שישה מחוזות בצפון קרוליינה ננעלו מחוץ למערכות הרשומות החיוניות שלהם וחזרו לעדכן רשומות באופן ידני. "הכל מתבצע בקצב הרבה יותר איטי", אמר סקוט רוג'רס – עוזר המנהל של מחוז נאש, ל- WRAL-TV. הוא הוסיף כי המחוז לא הצליח להנפיק רישיונות נישואין חדשים או לבצע עסקאות נדל"ן חדשות מאז מתקפת הסייבר. עובד בליווינגסטון פאריש, לואיזיאנה, אמר לסוכנות הידיעות WAFB9 כי "הפתרון היה להשתמש בעטים כדי להחתים מסמכים חדשים ולחפש בערימות של עותקים פיזיים כדי למצוא רשומות יקרות ערך". גם פקידי מחוז מקונטיקט וממיסיסיפי דיווחו על האטות דומות מכיוון שהשירותים נותרו במצב לא מקוון.

Cott Systems הודיעה ל- FBI ולמשרד לביטחון המולדת אודות מתקפת הסייבר וטוענת כי אין לוח זמנים לחידוש השירות שלה, הכולל חמש מערכות המשמשות פקידים ומקליטים מקומיים לניהול רשומות ציבוריות וקרקעות, רכוש ומידע משפטי. החברה לא חשפה פרטים אודות האחראים למתקפת הסייבר אך אמרה כי הן ה- FBI והן המחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית ציינו כי הם מודעים לקבוצה ספציפית של פושעי סייבר הפועלים ברחבי העולם והיא ככל הנראה אחראית למתקפת הסייבר הנוכחית.

בהודעה למחוז רוקלנד בתחילת חודש ינואר השנה, אישרה מנכ"לית Cott Systems – דבורה בול, כי מאגרי המידע של החברה תקינים וכי 93% מהתשתית שלה תוקנה. היא הוסיפה שנתוני החברה לא אבדו ולא נגרם להם נזק.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על ספק ניהול רשומות דיגיטליות משבשבת פעילות רשויות ממשל בארה"ב
דילוג לתוכן