מידע של אזרחי ברזיל נחשף בעקבות דלף מידע מאסיבי

מידע פרטי של מאות מיליוני אזרחים ברזילאים הפך נגיש לגורמי איום סייבר, מה שהעמיד את המידע ואת בעליו לסיכון. מחקר של Cybernews חשף מופע נגיש לציבור של Elasticsearch, שהכיל כמות מדהימה של נתונים פרטיים השייכים לברזילאים. Elasticsearch הינו כלי נפוץ לחיפוש, ניתוח והדמיה של כמויות נתונים גדולות. הנתונים שדלפו לא היו מקושרים לחברה או ארגון ספציפיים, מה שמנע מ- Cybernews לזהות את מקור דלף המידע.

אשכול המידע הממוקם על שרת בענן הכיל שמות מלאים, תאריכי לידה, מין ומספרי זהות. דלף המידע הכיל מעל 223 מיליון רשומות, מה שמרמז שכל אוכלוסיית ברזיל עלולה להיות מושפעת מדלף המידע. על אף שהמידע כבר אינו זמין יותר לציבור, בידיו של שחקן זדוני לעומת זאת, ניתן היה לעשות שימוש לרעה בנתונים שנחשפו למטרות גניבת זהות, הונאה ופשעי סייבר ממוקדים. הדבר יכול היה לגרום להפסדים כספיים, לגישה בלתי מורשית לחשבונות אישיים ולהשלכות חמורות אחרות עבור אזרחי ברזיל שנפגעו.

נזכיר כי מוקדם יותר השנה השיגו פושעי סייבר 23 טרה-בייט של נתונים על מיליארד אזרחים סינים וכמה מיליארדי תיקים של משטרת שנגחאי. כמו כן, נתונים אישיים של 105 מיליון אזרחים אינדונזים כולל מספרי תעודות זהות, שמות מלאים, תאריכי לידה ומידע אישי מזהה אחר – דלפו גם הם והוצעו למכירה באינטרנט.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מידע של אזרחי ברזיל נחשף בעקבות דלף מידע מאסיבי
דילוג לתוכן